Den ovoce a zeleniny v 2. B

Kdo by neměl rád šťavnaté ovoce a pestrobarevnou zeleninu?   

No někdo sem tam opravdu nemá, ale ten neví, oč přichází. Nejde jen o tolik úžasných a různorodých chutí a vše prospěšné, co nám ovoce i zelenina přinášejí, ale také o barvy a vůně, se kterými je každé jídlo hned krásnější a lepší.

A právě ve čtvrtek se náš jindy běžný školní den změnil na den mnohem voňavější a barevnější. Nazvali jsme jej ve škole „Dnem ovoce a zeleniny“.

I v naší II. B si, stejně jako v dalších třídách, děti přinesly nejrůznější druhy ovoce a zeleniny. Vše si kluci nejprve pečlivě vyskládali na lavice. Potom jsme společně postupovali od jedné lavice ke druhé a každý představil ostatním to své. Jednotlivé kousky také přiřadil k ovoci nebo zelenině.

Následovala soutěž týmů a týkala se pochopitelně třídění na ovoce a zeleninu. Ve dvou družstvech spolu chlapci soutěžili ne jen v zapsání co největšího počtu diktovaných zástupců z řad ovoce a zeleniny, ale i v jejich správném přiřazení. 

Dalším úkolem bylo poskládat rozstříhaný obrázek zase do celku, nalepit a vybarvit. Kluci se snažili, pomáhali si a obrázky přibývaly jedna radost! 

Už se ale těšili, až si zahrajeme na obchod. Však byl nejvyšší čas, protože nám některé kousky ovoce a zeleniny začínaly mizet, holt byly moc dobré :-D. A tak jsme vyskládali zboží, opatřili ho cenami, ty měly svůj vývoj, rozdali si pomyslné platební karty, na které páni prodavači místo načítání ceny jednoduše psali a začalo se nakupovat. Musím říci, že v obchodech bylo chvílemi pořádně rušno. Na závěr jsme si pomohli spočítat útraty.

Byl to moc prima voňavý den.

P. uč. Martina Kopřivová