Ovocný den

Je podzim, ke kterému patří sklizeň ovoce, tak jsme se rozhodli, že ovoci uděláme malou oslavu a dozvíme se o něm některé zajímavostí. A protože jsme také zdravá škola, byla volba ovoce i zeleniny tou nejlepší. Ve čtvrtek 3.11. jsme uspořádali na 1.stupni projekt Ovoce a zelenina. Každá třída si připravila své povídání, obrázky a ukázky jak ovoce podzimního, domácího i exotického, tak i zeleniny. 

V hodinách Českého jazyka jsme si o ovoci a zelenině povídali, v Matematice počítali slovní úlohy, vyhledávali na internetu zajímavosti o exotickém ovoci, ve Výtvarné výchově nebo v Pracovních činnostech žáci malovali nebo modelovali ovoce ( zajímaví byli ježci a svícny z hroznů ), také jsme poznávali ovoce a zeleninu podle chuti, poznávali druhy ovoce a zeleniny a řadili do správných skupin, zazpívali si písničky a četli zajímavé články. V některých třídách si vyráběli ovocný salát. Nejzajímavější pro žáky byla výstavka z přineseného ovoce a zeleniny. 

Během celého dopoledne si všichni vyplnili vzdělávací brožurku o pěstování, sklizni, skladování a využití ovoce a zeleniny z Ovocentra Valašské Meziříčí a pak si pochutnali na přinesených plodech, až nezbylo vůbec nic.

Všem, kteří přispěly k tomuto pěknému dni, patří poděkování. Náš ovocný den se vydařil a už se těšíme na další téma v příštím roce.

Machalová Alena

Fotogalerie zde