Dravci a sovy

V pondělí 25.10. jsme ve školní družině přivítali vzácnou návštěvu. Přijel za námi sokolník a chovatel pan Michal Procházka a přivezl nám ukázat své sovy a dravce. Mohli jsme spatřit sovu pálenou, výra velkého, kalouse ušatého a nejmenší sovičku kulíška. Viděli jsme také dravce v akci, kteří mají ostrý zrak a vidí potravu z velké výšky. Loví nejvíce myši, hraboše, ptáky, ryby a hady.

Přivezl nám ukázat káně, orla Mirečka, poštolku Barču a krahujce. Děti měly možnost se tak zajímavou formou dozvědět zajímavosti ze sokolnictví a ze života dravců a sov. Měly tak jedinečnou možnost je vidět z bezprostřední blízkosti a některé si pod dohledem pana sokolníka i pohladit, Akce byla vydařená, pro děti to byl velký zážitek vidět na vlastní oči dravce a sovy.

https://www.zonerama.com/ZSOskolKM/Album/7824434