Návštěva psího útulku Čápka

Žáci z 5. oddělení se vypravili společně s paní vychovatelkou za psími miláčky u příležitosti Světového dne zvířat, který se slaví každým rokem a to 4. října. Žáci měli o akci velký zájem, ten, kdo chtěl, nakreslili pro paní, která se o pejsky stará obrázek a v batůžkách nesli pro oslavence spoustu pamlsků a dobrot. Žáci se mohli dozvědět vše, co se děje, když z domu uteče pejsek a potuluje se. 

Měli možnost si prohlédnout auto, ve kterém se převáží tito odchytnutí pejsci do útulku, dále koupelnu, kde se koupou a zjišťuje se jejich hmotnost. Každý pejsek má svou kartu i očkovací průkaz. Taktéž jsme viděli místnost, kde pan doktor pejsky vyšetřuje nebo jim jen čistí zoubky. Zde nám paní přivedla šestiletého pejska Marlyho, který byl velmi přítulný a všichni jsme si ho mohli pohladit. 

V samotném závěru návštěvy jsme se společně domluvili, že se za pejsky vypravíme v měsíci červnu, ale tentokrát si je půjčíme a půjdeme s nimi na procházku kolem Bágráku. Již nyní se žáci těší a přejí si, aby to byl zrovna Marly, kterého půjdeme venčit. Dnešní odpoledne bylo pro žáky naučné, dozvěděli se spoustu informací i takové jako je čipování a registrace pejska.

Dáša Majdová, vychovatelka

Fotogalerie zde.