Pevnost poznání – místo, kde žije věda

Žáci VII.C a VIII.D si vybrali svou odměnu za vítězství v soutěži Měníme svět k lepšímu. Společně navštívili Pevnost poznání v Olomouci - místo, kde žije věda.

Přečtěte si, co o tom napsali naši osmáci.

V pátek 23. 9. jsme se vlakem vypravili do Olomouce do Pevnosti poznání, kde jsme měli možnost seznámit se s různými zajímavými tématy týkajícími se naší Země. Nezůstali jsme jen na povrchu, vypravili jsme se také do vesmíru, do naší Galaxie a daleko za ní. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o přírodě a lidském těle. Kromě programů s lektory jsme si mohli prohlédnout stálé expozice Rozum v hrsti a Světlo a tma. Bohužel jsme nemohli nahlédnout do expozice věnované historii, která se právě opravuje, ale zároveň se máme na co těšit příště.

Všem určitě doporučujeme Pevnost poznání navštívit. Odpočinete si od běžné výuky a získáte spoustu zajímavých informací, kterými můžete ohromit své učitele. Navíc zažijete společnou cestu vlakem, která může být i sama o sobě zajímavým dobrodružstvím.

Alexandra Pěluchová a Kristýna Dykes, VIII.D