Žáci školního družstva OVOV navlekli na vítěznou šňůru osmý korálek.

Poosmé v řadě triumfovalo naše družstvo na republikovém finále v atletické soutěži Odznaku všestrannosti. Tentokrát vskutku suverénně, vždyť po celou dobu soutěže jsme před sebe žádného ze 44 soupeřů nepustili, neustále jsme zvyšovali náskok a to jsme měli v týmu 3 čerstvé sedmáky a celkem 6 nováčků v osmičlenném družstvu. Navíc jsme na soutěž odjeli v oslabené sestavě, když jsme se museli obejít bez vítězky krajského kola Lucky Sotákové, která si plnila reprezentační povinnosti ve volejbalu a na poslední chvíli nám vypadl i další medailista z krajského kola Honza Buksa z důvodu zranění. Naštěstí jsme tento rok měli vskutku široký kádr, nebylo výjimkou, že se o prázdninách sešlo na tréninku 12 i více dětí. Naše dlouhodobá suverenita v soutěži opakovaně přivádí organizátory soutěže k šílenství, komentátory televize a jiných médií k otázkám v neformálních i formálních rozhovorech na kamery typu jak to děláme, co je podstatou tak suverénních výkonů.

I letos jsme jim to všem prozradili: „Stačí celý rok poctivě cvičit v tělocviku, rozvíjet všestrannost, motivaci a o prázdninách doladit výkonnost v jednotlivých disciplínách tohoto desetiboje (60m, skok daleký, hod míčkem, trojskok z místa, přeskoky přes švihadlo, lehy-sedy, kliky, shyby na šikmé lavici, hod medicinbalem a běh 1000m nebo plavání nebo driblink). Jak jednoduché. A naše děti všechno toto splňují.

A kdo že se na tomto famózním úspěchu podílel? Vraťa Švejcar ( 1. ve své kategorii), Prokop Maček (4.), David Janošek (5.), Vojta Bajer (11.), Nikola Macková (1.), Agáta Slámková (3.), Julie Zapletalová (3.) a Mája Župková (2.). V soutěži jednotlivců dále soutěžili Vojtěch Zakravač (10.), Diana Valentová (3.) a Anička Šošolová (49.)

Letošní ročník je tedy úspěšně za námi a čeká nás další. Doufám, že na naší vítězné šňůře se najde ještě nějaké místečko pro další korálky, alespoň pro dva….Uvidíme, uděláme pro to vše a věřím, že i děti.

Tesařík Vítězslav

Fotogalerie