Putování po stopách Ferdinanda Stoličky (2)

Jaro v 1. oddělení školní družiny se neslo v duchu botaniky, ornitologie, geologie, archeologie, prvních výzkumů a velkých i malých snů. To vše nás vedlo ke kroměřížskému rodákovi Ferdinandu Stoličkovi. 

Naše děti nyní dokáží hovořit o tom, kde se tento významný muž narodil, čemu se v životě věnoval a čím se proslavil. Mimo jiné ví, že jsou po něm pojmenováni dva motýli, bornejský červený had, ještěrka, hraboš a druh česneku. 

Děti se hravě ve třech týmech učily poznávat a zakreslovat jarní rostliny, sbírat jedlé byliny a  mapovat území. V Muzeu Kroměřížska se seznámily s dobou od pravěku do raného středověku. 

Společně jsme se seznamovali se zvonkem zeleným, který je vyhlášený ptákem roku 2022 a některé děti jej bezpečně poznaly a mapovaly jeho výskyt. Na školní zahradě jsme měli možnost několik dnů pozorovat kalouse ušatého. 

Děti po dobu tří měsíců dostávaly za úkoly body, ale ne vždy byly hlavní vědomosti a dovednosti - plusové body byly udíleny především za týmovou spolupráci a kreativitu. 

Byly to příjemné dny, na které budu ráda vzpomínat a doufám, že ne jako jediná. 

Simona Magdálková

Fotogalerie zde