Škola v přírodě žáků III.B a V.B

Podobně jako několik dalších tříd 1. stupně jsme se i my vydali na ozdravný pobyt v přírodě.

Vybrali jsme si hotel Revika ve Vizovicích.

Žáci 3. a 5. ročníku se společně vrátili v čase do doby rytířů a hradů.

V krásném prostředí Vizovických vrchů na nás čekala zřícenina Janova hradu nedaleko od Reviky.

Vydali jsme se ji prozkoumat hned první den.

Čekal tam na nás první úkol – tajemná abeceda, kterou jsme ještě týž den využili k vyluštění

tajemné zprávy. A pak už následovaly další úkoly, které měly prověřit, jestli jsme dobrými kandidáty na rytíře. Každý z nás si navrhl a vyrobil vlastní erb,družina potřebovala k rytířskému zápolení také koně (zatím jen papírového), pro ten nejlepší výhled do kraje jsme navštívili i nedalekou rozhlednu. Vydali jsme se i do Vizovic, seznámili jsme se s výrobou a foukáním skla – někteří si toto náročné řemeslo také vyzkoušeli. V rytířském klání jsme museli prokázat svou zdatnost, odvahu pak na stezce nočním lesem. Nechyběla také hostina a rytířský bál, připravili jsme si také potravu na ohni – špekáčky. A protože správný rytíř musí mít také dostatečné znalosti, věnovali jsme se také výuce – samozřejmě inspirované rytíři a jejich dobou.

Jen neradi jsme se vrátili v pátek zpět a už teď se těšíme na další společné zážitky.

 

Fotogalerie