Květnové atletické žně

Po dlouhé covidové pauze se opět rozběhly školní atletické soutěže a to přímo hektickým tempem. Závody zároveň odhalily, jak se kdo dokázal rychle z pandemického spánku probrat, a právě v tom jsme obstáli na jedničku podtrženou.

Odznak všestrannosti – OVOV

V této soutěži obhajujeme republikový primát a také letos jsme na okresním ani krajském kole nezaváhali a opět postupujeme do republikového finále s nejvyšším dosaženým počtem bodů ze všech zapojených škol. Spolu s družstvem si postup do finále vítězstvím v krajském kole ve své věkové kategorii vybojovali i Diana Valentová, Vojta Zakravač a Jennifer Ghoubrial. Vítězný tým tvořili Vraťa Švejcar, Vojta Bajer, Honza Buksa, Prokop Maček, Lucka Sotáková, Nikola Macková, Nikola Marvanová a Mája Župková. Všichni věříme, že další vítězství přidají právě na RF v Brně v září.

Atletický čtyřboj

Konalo se bohužel pouze okresní kolo, 1. místa zde suverénně získali mladší žáci a starší dívky, o jedno místečko hůře, tedy druzí skončili starší žáci i mladší žákyně. Nejlepšími výkony se předvedli a lídry svých družstev zde byli především Max Šrotíř, Vraťa Švejcar, Anička Šošolová, Lucka Sotáková, Nikola Macková, David Zichala a Sam Niesner.

Pohár rozhlasu

Svou atletickou suverenitu vítězstvím v okrese potvrdili na atletické stadionu v Holešově opět mladší žáci a starší žákyně a do krajského kola je doprovodili ze 2. místa také starší žáci. Krajské kolo se konalo tradičně v Uherském Hradišti a opět to byl po dlouhé době ten pravý atletický svátek s vynikající konkurencí a ozdobený nádherným počasím. Ani zde jsme se nijak neztratili a odvezli si zásluhou mladších žáků a starších dívek stříbrné poháry a medaile za 2.místa. Umístění mladších chlapců velmi potěšilo, naopak starší dívky byly trochu smutné, protože ke zlatu jim chybělo zanedbatelných 20 bodů při zisku cca 6000 bodů. V obou případech nás porazili pouze speciálky školy zaměřené na atletiku, v prvním případě sportovka Zlín a ve druhém sportovka z Uherského Hradiště. Starší chlapci v těžké konkurenci vybojovali nakonec 6. místo s nevelkou bodovou ztrátou na bronzovou pozici. Nejvíce bodů do společné „kasy“ svých družstev zde svými výkony přispěli Prokop Maček, Max Šrotíř, Dominik Spáčil, Lucka Sotáková, Agáta Slámková, Nikola Macková, Diana Valentová, Zuzka Bartošková, Julie Večerková, David Zichala, Sam Niesner, Patrik Sehnal, Vojta Bajer.

Pokud shrneme všechna naše atletická vystoupení, můžeme být na sebe pyšní a opět jsme se všem v kraji připomněli. V okrese jsme byli 5x první a nejhůře druzí, v kraji 1x první, 2x druzí. Ani ve snech jsme si asi takové výsledky nepředstavovali.

Tesařík Vítězslav

Fotogalerie