Soutěž mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 19.5. se zúčastnilo družstvo starších žákyň z naší školy oblastní soutěže Hlídek mladých zdravotníků.

Soutěž probíhala na Dopravním hřišti za účasti zdravotníků, policistů, studentů zdravotní školy a samozřejmě žáků 1. a 2. stupně ze škol z Kroměříže, ze Zdounek, z Kvasic a z Hulína.

Všichni plnili úkoly na třech bodovaných stanovištích a třech nebodovaných, které byly zaměřené hlavně na bezpečnost a dopravní výchovu.

Na bodovaných stanovištích byli v různých situacích vždy 3 zranění, o které se museli soutěžící postarat. Ošetřovali zlomeninu předloktí, poraněnou hlavu, krvácení z nosu, podvrtnutý kotník, tepenné krvácení na zápěstí, popáleninu ruky, pokousání psem, střep v dlani, dušení a resuscitaci při zástavě dechu.

Celkem soutěžilo 14 družstev a naše holky skončily na pěkném 4. místě ze starších žáků.

I když nevyhrály, je určitě důležité umět poskytnout první pomoc a zachránit třeba život.

Děkuji Adélce, Anežce, Marušce ze 6.A, Renatce a Báře ze 6.B za dobrou reprezentaci školy.

Příští rok půjdeme soutěžit zase.

Alena Machalová