Nezapomenutelné taneční dopoledne

V pátek 13. se dá zažít ledacos, 13. 5. 2022 jsme zažili něco krásného – Show Dance aneb kroměřížské hvězdy tančí. 
Úvod byl naprosto strhující, ocitli jsme se v džungli a z bezpečné vzdálenosti našich židlí jsme sledovali oslavné rituální tance na počest narození malého lvíčete. Poté jsme nastoupili na palubu letadla a po celou dobu letu nespustili oči z krásné, pomněnkově modré letušky a sympatického kapitána. Třetí vystoupení bylo opravdu kouzelné, přitančila nás očarovat Saxana se svým partnerem. Jako další na parket nastoupila formace, která nám poslala při pití Coly decibely lásky. Moc jsme se na ně těšili, protože tady měla například třída 1. A svá čtyři želízka v ohni. Tanečníci a tanečnice byli úžasní, pro některé to bylo první taneční vystoupení v jejich slibně se rozvíjející kariéře. 

Následovala další dávka pozitivní energie, kterou svými úsměvy rozdávala mladá dvojice, tančící na hudbu z filmu Pomáda. Pokračování bylo pohádkové a princezna s Honzou nám vysvětlili, že princové jsou na draka a je to prý i statisticky dokázáno. Klidnou atmosféru rozpumpovaly holky v růžových sukýnkách a všem vypálily do sítnice, kdo jsou Girls! Po tomto uragánu a dlouhém potlesku nás rozněžnila dvojice svým ztvárněním textů Marka Ztraceného. Myslím, že jedno oko nezůstalo suché. Ohňostroj vášně a temperamentu předvedl tajemný Zoro se svou kráskou, jako bonus strhl masku a odhalil nám svou tvář. Neskutečně energickým vystoupením byla formace Pročpak si nezatancovat na písně od Šum svistu. Po těchto žhavých kouscích jsme přivítali zchlazení v Ledovém království. Elzu a jejího tanečníka jsme sledovali se zatajeným dechem od začátku až do konce. Ze zajetí věčného ledu nás vysvobodil úžasný taneční pár, který vystřihl dech beroucí momenty v rytmu kapely ABBA. Závěrečné vystoupení v retro stylu s většinou diváků pěkně šilo a s úsměvem si šepotali, že odbila pátá. 

Tečkou za touto nezapomenutelnou akcí bylo společné foto účinkujících v jejich nádherných kostýmech a pak krátká diskotéka. Odcházeli jsme s úsměvem na tváři, a ještě dlouho debatovali, že to byl dokonalý zážitek.


Marcela Odstrčilíková

Fotogalerie zde