Uklidili jsme Česko!

V průběhu dubna se žáci naší školy pod taktovkou Žákovského parlamentu zapojili do kampaně Ukliďme Česko, která probíhá již tradičně jako součást oslav Dne Země. Třídy po registraci dostaly od organizátorů kampaně úklidové a ochranné pomůcky – pytle na odpadky či pracovní rukavice – a také propagační samolepky. Lidově řečeno jsme si zametli nejen před vlastním prahem (prostor před školou, přilehlý park a dětské hřiště, okolí pošty), ale uklidili jsme také okolí řeky Moravy a stezku vedoucí kolem Hrubého rybníka (kterému říkáme Bágrák), kam chodí naši žáci v hodinách tělesné výchovy běhat. Úklid si všichni zapojení žáci užili a sdílená radost z dobře odvedené práce pro nás byla tou největší odměnou.