Montessori třídy se na Škole v přírodě vrátily zpět do minulosti

V týdnu od 2. května do 6. května se všechny Montessori třídy z 1. stupně vydaly na Ozdravný pobyt v přírodě na Horní Bečvu. Areál Retaso nabízel výborné podmínky pro výuku, ale také pro sportovní aktivity.

Tématem celého týdne byl Návrat do minulosti, ale také seznámení s regionem Valašska, jeho tradicemi a zvyklostmi. Navštívili jsme například Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nebo oblíbené středisko Pustevny. Vrcholem byl zajisté výšlap na horu Radhošť, který si všichni moc užili.

Děti se seznámily s významnými stavbami regionu, také osobnostmi, které Valašsko ovlivnily. Mezi nejvtipnější část určitě patřilo studium valašského nářečí, které bylo zahrnuto i do orientačního běhu. Velkou oblibu měla i stavba vesniček uprostřed lesa nebo závěrečný táborák se stezkou odvahy.

I přesto, že jsme celý týden strávili ve velkém počtu, tak všechno dopadlo na výbornou a ještě dlouho budeme na tyto dny pozitivně vzpomínat.

Mgr. Barbora Kocmanová

Fotogalerie zde