Zážitkový program s lektorkou a pejskem – Bezpečný pes

Žáky školní družiny dne 25. 4. navštívila paní lektorka s pejskem GUCCIM z kynologického servisu a předvedla zážitkový program zaměřený na téma - Bezpečný pes.

Co si pod tím představit? 

Paní lektorka a její pejsek GUCCI, se pokusili žáky seznámit se situacemi, do jakých se mohou dostat při setkání s cizími pejsky. Ukázali žákům určité situace, ke kterým při takovém setkání může dojít, a jak se mají v takových situacích chovat. Poradili žákům, jak se k pejskům chovat a jak s nimi jednat. Také žákům ukázali možnost, jak mají reagovat na cizí pejsky a jak mají číst signály, které jim pejsek dává a vysílá. V neposlední řadě se pokusila paní lektorka dát žákům cenné rady a ukázky postojů těla, jak se chovat, když žáci narazí opravdu na nebezpečného psa. Samozřejmostí byla i ukázka disciplíny GUCCIHO při plnění všech povelů, které paní lektorka pejskovi dávala.

Na závěr měli žáci možnost osobního seznámení s GUCCIM, kdy si pejska mohl každý pohladit a užít si přítomnost pejska na půdě školy.

Fotogalerie zde