Zapsali jsme šikovné školáky

V úterý 5.4. a ve středu 6.4. se konaly zápisy do 1. tříd. Všechny školy čekaly na své nové školáčky. Také na naší škole jsme se na ně těšili a připravili se, aby se jim u nás líbilo. Někteří rodiče s dětmi už ve škole byli před třemi týdny na dni otevřených dveří a prohlédli si třídy, družinu nebo tělocvičnu a zkusili si tzv. Zápis nanečisto. A všechno se jim líbilo.

V příštím školním roce budeme na škole otvírat 3 třídy pro prvňáčky – jednu klasickou, jednu sportovní a jednu Montessori třídu a tak jsme byli zvědaví, kolik dětí s rodiči k zápisu přijde.

Před zápisem dostali všichni rodiče dopředu veškeré informace mailem, aby se připravili a měli připravené dokumenty v pořádku. Rodiče si stáhli žádost o přijetí, vyplnili a ve škole odevzdali, tím se nám hodně zkrátil čas, který jsme dříve potřebovali na vyplňování. Ti co registraci neměli, byla jim vytvořena přímo ve škole. Zjistili jsme, že většina rodičů byla připravená, a proto mohli rychle odcházet s dětmi do tříd, kde na ně čekaly paní učitelky. Ve třech třídách si vytvořily svá stanoviště, kde si mohli s dětmi a rodiči povídat. Děti hravou formou poznávaly barvy, počítaly, hledaly číslice a číselné řady, ukazovaly obrázky vedle, za, před, poznávaly písmena, malovaly se správným uchopení tužky a pastelky, přednášely připravené básničky, u školní logopedky předvedly správnou výslovnost nebo si popovídali o těch hláskách, které jim ještě dělají potíže. Budoucí sportovci si mohli pod dozorem zacvičit v tělocvičně na připravených nářadích. Rodiče se ptali na všechno, co je zajímá o školní docházce svých dětí, co děti čeká a také co je třeba ještě dotrénovat.

Domů si děti odnesly drobné dárečky za úspěšné zvládnutí zápisu. Přišlo hodně děti, které byly šikovné, spoustu věcí uměly, ostatní se doučí a naučí. Plánované počty žáků do tříd určitě naplníme. Čekají je od září noví kamarádi, čtení, psaní, počítání, angličtina, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, nové pomůcky, počítače a další zajímavosti.

Na naše budoucí prvňáčky se opravdu těšíme.

Machalová Alena