Velikonoční jarmark na Oskoli

Všichni se těšíme na jaro, na sluníčko, teplo a hlavně na velikonoční svátky a s nimi spojený tradiční velikonoční jarmark, který jsme už dva roky nemohli pořádat.

V úterý 12.4. jsme se dočkali. Na chodbě před šatnami se objevily stoly se spoustou výrobků žáků 1. stupně, školní družiny a 2. stupně, které vyráběli děti v pracovních činnostech, ve výtvarné výchově, odpoledne ve družině nebo v kroužcích. Rodiče i děti si mohli vybrat z nabídky různé výrobky, které pak najdou místo v oknech, v pokojích, na dveřích, na zahrádce nebo ozdobí sváteční stůl v rodinách. Bylo určitě z čeho vybírat a tak se nakupovalo ve velkém.

Nabízeli se kuřátka, zajíčci, slepičky, zápichy do květináčů, věnečky látkové, z proutí, slaměné, přáníčka, velikonoční košíčky a tašky, ozdobené větvičky, stojánky na vajíčka, záložky, keramika, papírové kytičky, zelené osení a samozřejmě kraslice a malovaná vajíčka - symbol jara. Pro mlsné jazýčky cukrárna Zdounky nám nabídla k prodeji linecké cukroví, linecká plněná vajíčka a kuřátka.

Výtěžek z jarmarku 1. stupně bude použitý na nákup výtvarných materiálů do ŠD, na odměny do školních soutěží, výtěžek z 2. stupně si rozdělí jednotlivé třídy, které si výrobky sami prodávali.

Celý týden byla také ve třídách a na chodbě jarní výzdoba, kraslice a zasazené osení, abychom byli na svátky dobře připraveni.

Všem přejeme krásné prožití Velikonočních svátků, klid a pohodu i v této neklidné době.


Alena Machalová

Fotogalerie zde