Veletrh práce a vzdělávání – Kroměříž 2021

Žáci 9. tříd mají před sebou velmi náročný úkol: vybrat si správnou střední školu a na té škole si vybrat ten správný obor, který by je zaujal, zajímal, bavil, …, kterou profesi by chtěli vykonávat, až ten správný obor dostudují. Proč používám a stále opakuji výraz ,,správný“ ?! Samozřejmě kvůli tomu, že je rozhodující, aby každý se zrealizoval právě v té činnosti, která ho baví. Na naší škole probíhají různé akce, které pomáhají žákům v tom výběru, spolupracujeme s různými středními školami, zúčastňují se naši žáci více exkurzí a podobně.

6.10.2021 se zúčastnili naši žáci 9. tříd akce organizované Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje v rámci projektu :Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II., a to: Veletrhu práce a vzdělávání – Kroměříž 2021. Pod vedením OHK v Kroměříži, paní Jany Novákové , se sešlo v Domě kultury několik SŠ, několik firem z okresu Kroměříž a které prezentovali svoji střední školu či firmu.

Vybrala jsem si pár názorů žáků 9. A třídy naší školy, jak je tato akce zaujala.

Kratochvílová:….,, Pro někoho, kdo měl jasno, kam půjde, ale viděl pak spoustu škol, tak pro něho mohlo být trošku náročnější. Ale někdo měl jasno a tolik škol, co bylo na výběr, ho neovlivnilo….., ...já jsem zamířila ke stánku Gymnázia Kroměříž, u kterého stál její ředitel. Povídali jsme si, říkal, jaká byla úspěšnost maturantů a že je z tohoto gymnázia velká možnost se dostat potom na medicínu. A jelikož já na medicínu plánuji jít, tak mě to potěšilo…..“

Heraltová:…….,,6.10. Jsme šli se třídou na Kulturní dům. Hned , co jsme se vešli dovnitř, tak mě zaujal stánek, u kterého byli studenti zdravotnické školy a veterinární školy. Mým vysněným povoláním je totiž veterinářka nebo zdravotní sestra..“

Křížová:…..,,Prošla jsem si všechny stánky a u některých jsem se něco i dozvěděla. Já osobně jsem měla jasný cíl a věděla jsem, kam půjdu. O té škole jsem se dozvěděl dost užitečných informací, které jsem potřebovala a daná škola mě dost zaujala….Celkově veletrh na mě působil dobře a byli tam fakt milí lidé, studenti daných škol…..“

Mgr. Lívia Nagyová, VP - 2. stupeň