Lyžařský výcvik 9.B

Sportovní třídy každoročně jezdí v zimě na hory, takže i naše třída 9.B si letos pobyt v horách nenechala ujít. Ale nebylo to jako obvykle, protože jsme nejeli na sjezdové lyže, ale na běžky a to byla pro většinu z nás úplně nová věc. Naše soustředění začalo ráno srazem na vlakovém nádraží v Kroměříži. Nejprve vlakem a poté autobusem jsme ještě dopoledne dorazili do Prostřední Bečvy, kde jsme měli zabezpečené nádherné ubytování.

Po ubytování jsme jeli na Pustevny se učit běžkovat. Ze začátku to moc nešlo, kromě tří žáků ze třídy, kteří na tom už několikrát byli. Asi po hodině na „našem cvičném okruhu“ jsme si jeli objet dvoukilometrový okruh, potom tříkilometrový a pak jsme jeli zpátky na Prostřední Bečvu na chatu na večeři.

Druhý den hned ráno jsme absolvovali krátkou rozcvičku a po snídani jsme opět vyrazili na Pustevny, kde jsme si dali závody. První závod byl asi na 50 metrů soupaž, ve kterém vyhrál Adam. Po závodě byla krátká pauza a pak byl další závod, ale tentokrát na 3 kilometry. Závod byl napínavý až do samého konce, ale nakonec zase vyhrál Adam. Po svačince jsme jeli 8 kilometrů na Martiňák, kde opět byla pauza na obědový balíček. Z Martiňáku jsme šli 6 kilometrů zpátky na chatu. Na chatě jsme všichni byli unavení, ale nevzdávali jsme se! Dali jsme si oddych a pak šli na večeři a po večeři byl bowling.

Třetí den jsme jeli okruh na pět kilometrů a pak byla přestávka na svačinu. Po svačině jsme jeli na Radhošť, kde byla desetiminutová pauza a pak následovala cesta zpátky. Večer stejně jako každý den bylo na programu počítání příkladů do matiky jako příprava na přijímačky. 

Čtvrtý a zároveň poslední den už žádná rozcvička nebyla, všichni jsme uklízeli a balili se. Po tom, co jsme byli sbalení, tak jsme šli opět počítat. A asi po hodině a půl únavného počítání jsme se vydali na zpáteční cestu.

Toto soustředění jsme si strašně moc užili, protože jsme měli parádní ubytování a myslíme si, že za ty čtyři dny, co jsme tam strávili, tak jsme se všichni naučili aspoň na běžkách popojet a to je určitě super zkušenost. Za toto krásné soustředění bychom chtěli poděkovat panu učiteli Tesaříkovi a paní učitelce Bajerové, že to s námi ve zdraví přežili.

Kája Hégrová a Adam Záhořák – 9.B