Školní kolo recitační soutěže

21. března jsme Světový den poezie oslavili vskutku příhodně. V naší škole proběhlo již tradiční školní kolo recitační soutěže. V ní se letos představilo dvacet dva recitátorů a recitátorek ve třech kategoriích. 

V nejpočetnější kategorii žáků 6. ročníku se na prvním místě umístil Samuel Říha ze 6. B s Bezručovou Ostravou, druhé místo obsadila Nikol Slezáková ze 6. C s Písní o kamarádovi od Vladimíra Vysockijho a jako třetí se umístila jediná představitelka prózy Marina Spivak, taktéž ze 6. C, s ukázkou z Malého prince.

Ve druhé kategorii určené žákům 7. ročníku se představili velmi nadějné recitátorky a recitátoři, jejichž výkony bylo pro nás nelehké srovnávat. První místo obsadila Amélie Búbela ze 7. D s básní Jany Topinkové, jako druhá se umístila Tereza Lhotská s básní Balada májová od Jana Nerudy a sdílené třetí místo obsadili Anna Vojtásek (k. j. Erben – Polednice) a Patrik Mišurec (Jaroslav Seifert – Hora Říp).

Umístění žáků třetí kategorie (8. a 9. ročníky) vypadá následovně: první místo obsadila Veronika Kratochvílová z 9. A s básní Pavučina od Jaroslava Seiferta, jako druhá se umístila Kristýna Chrastinová z 9. C se Skácelovou Uspávankou s Popelčiným oříškem a třetí místo pak získala Natálie Kamencová, taktéž z 9. C, s básní Jaroslava Seiferta Hora Říp. 

Všechny recitátory velmi chválíme a již se těšíme na to, s čím vystoupí v příštích letech.