Exkurze žáků 9. tříd – Dlouhé Stráně

Zichala David : ,,Je středa ráno a naše třída společně s 9. A vyráží na dlouhou cestu. Je něco málo po desáté hodině a my dojíždíme k skiareálu, u kterého na nás čeká průvodce, který nás provádí celou dobu exkurze. Okolo 11. hodiny autobusem vyjíždíme do areálu společnosti ČEZ. Hned v první sekundě se dívám na obrovský kopec se schody směřující na dolní jezero, poté vcházíme do vnitřních prostor, kde nám bude odprezentován film a popis celé elektrárny. Po prezentaci jsme vyšli ven a zamířili do několikametrového tunelu, ze kterého jsme došli až k mohutným turbínám…“

Stránská Eliška: ,,...Dále jsme šli se podívat do strojovny. Dolní nádrž šla vidět pěkně, ale počasí nám nepřálo na horní nádrži, nešlo vidět ani na krok…“

Vančura Lukáš: ,,...Byla to zajímavá exkurze, líbila se mi., rád bych se podíval ještě do nějaké firmy...“

Monika Míšová: ,,...Exkurze mě bavila, určitě ráda bych jela znovu na nějakou další...“

Dne 22. 9. 2021 žáci 9. A a 9. C třídy se zúčastnili exkurze prohlídky vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Exkurzi organizovala a zajišťovala SŠ COPT KM.