Lyžák, aneb zima, jak se patří !

V týdnu od 10.1. - 14. 1. 2022 se zúčastnily třídy 6., 7. a 8. ročníků ZŠ Oskol lyžařského výcviku v Karlově pod Pradědem s pedagogickým doprovodem paními učitelkami Bajerovou, Slámovou a také pány učiteli Tesaříkem a Morevem. 

Žáci se po příjezdu ubytovali do chaty a hned po té se vrhli na svah, kde byli rozděleni do skupin (od začátečníků až po pokročilé). Sportovní třídy každé ráno začínaly rozcvičkou, což byl běh a posilování venku na sněhu, pak probíhal dopolední a odpolední výcvik. Po 16 h opět sportovní třídy vyběhly ven a po večeři nás čekalo hodnocení dne a společný program, který jsme si pro ostatní připravili my nejstarší. Počasí nám velmi přálo, dokonce i svítilo sluníčko, sníh byl ideálně připravený pro nácvik správné techniky lyžování. Ve středu si všichni vyzkoušeli večerní lyžování v maskách, které je odlišovaly od okolních lyžařů. Celý týden byl uzavřen čtvrtečním závodem ve slalomu, na který si troufli i začínající, kteří na lyžích stáli tento týden poprvé. 

Žákům se lyžařský kurz líbil a klidně by si jej i zopakovali. 

Michal Vymětal 8.A

Více foto v galerii zde.