Žáci naší školy se v letošním roce opět zapojí do charitativního projektu s Komenským

Sbírka pro Šárku

Stejně tak jako každý rok i tento jsme se rozhodli podat pomocnou ruku. Tentokráte zůstaneme u nás ve škole a rádi bychom pomohli k lepšímu zdravotnímu stavu naší žačce Šárce Kyjovské.

Ta trpí Spinální svalovou atrofií (SMA). Jde o onemocnění neuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů, jako například běhání, pohyby hlavy a polykání.

V současné době se může pohybovat pouze s pomocí invalidního vozíku. Proto, abych mohla být alespoň částečně samostatná a aktivní, musím každý den cvičit a pravidelně navštěvovat intenzivní rehabilitace.

To jakým způsobem pomůžeme, vymyslely samy děti a ony se na všem budou podílet.

Sbírka bude probíhat ve 3 krocích :

1.krok – 13. a 14. května sbírka hraček

2.krok – 22. a 23. května prodej hraček

3.krok – (datum upřesníme) Živá šachová partie

O co vás chceme poprosit:

Dny 13. a 14. května bude probíhat sbírka hraček, her, maličkostí, které se budou později prodávat a výtěžek půjde na rehabilitace pro Šárku. Pokud by jste měli doma ty, které už nepotřebujete a jsou v dobrém stavu, budeme velice rádi, když nám je donesete.

Společně nejen pomůžeme dobré věci, ale také ukážeme dětem, jak mohou o pomoci přemýšlet.

Děkujeme za váš čas a možnou spoluúčast.

Přikládáme i transparentní účet Šárky Kyjovské

000000-3197136043/0800