"Stromy dětem" - akce, která se dotkne i dalších generací🌳

Po výřezu starých dřevin v minulém týdnu a včerejším velmi náročném bagrování v dešti, proběhla dnes brigáda na sázení stromů a keřů. Přišlo velké množství rodin a všichni dospělí i děti se velmi akčně zapojili do práce. Počasí nám také hrálo do karet a s pomocí sluníčka a také dobrého čaje a všech dobrot od rodičů, šla sadba velmi rychle od ruky. Bylo krásné pozorovat, jak školní zahrada a další pozemky velmi rychle mění svou tvář. Ještě to tak možná nevypadá, ale snad už na jaře se stromy a keře dětem odmění, když ne již plody, tak aspoň svými krásnými listy a květy. Některé stromky již mají i své pronajímatele a věříme, že i ostatní stromy a keře budou mít svého patrona, kteří jim věnují svou péči a pozornost, aby dobře rostly a dělaly radost nejen těmto dětem, ale i generacím, co budou přicházet.

Dík patří za dnešek všem, kteří přišli, a i když odcházeli hodně špinaví, tak svou prací a především nadšením, udělali naši školu zase o kus krásnější. Obrovský dík patří paní Martině Sedláčkové za obětavou pomoc při přípravě, objednávkách, dovozu i dnes při sázení a také za úžasnou psychickou podporu, že vše dobře dopadne. Panu Jakubovi Syptákovi za páteční obrovskou pomoc při bagrování ve velmi náročných povětrnostních podmínkách, a především za zapůjčení bagru a svého času. Panu Václavovi Skopalovi za pomoc při výřezu, dovozu kompostu a bagrování. Panu Petru Galatíkovi za zapůjčení dodávky na dovoz stromů, panu Šimordovi a Malému za výřez starých rostlin. A také panu Vladimíru Arnoštovi za odbornou pomoc, trpělivost, správný výběr rostlin a velkou pomoc při plánování a dnešní realizaci. Panu Posoldovi za darování štěpky od Města Kroměříž a obci Lubná za darování kompostu.

Velké díky všem rodičům, učitelům a skvělým dětem!

Mgr. Pavlína Švecová

Mgr. Barbora Kocmanová