Hravá Praha

Víte, co je cimbuří a k čemu sloužilo? Jaký je rozdíl mezi lýčí a líčí? Kde se brousily šavle a kde uvízla dělová koule? Odkud a jestli vůbec Horymír s Šemíkem skočili? Proč je na Vyšehradě římský sloup a v katedrále sv. Petra a Pavla namalovaný čert? Na toto a ještě mnohem víc už zná odpovědi třída 9. C, která se vydala napříč Vyšehradem. Díky zapálenému průvodci si žáci procvičili nejen historii, ale i zeměpis, matematiku, český jazyk. Připomněli si pověsti a legendy spjaté s Prahou. 

Průběžné získávání zlatých mincí a závěrečná akční bojovka byly vítanou změnou oproti obyčejnému historickému výkladu. Z Prahy jsme si odvezli nejen bolavé nohy po mnoha nachozených kilometrech, ale hlavně spoustu nových a zajímavých informací, ke kterým bychom se pouhým procházením města nedostali. 

                                                                                                                                          Paní učitelka Rozehnalová

Fotogalerie