Školní "puntík" se podařil

V úterý 25. října proběhl v naší škole  „Puntíkový den“, což je celorepublikový projekt, jehož cílem je šířit mezi veřejnost informace o kožní nemoci zvané lupénka. Cílem je, aby si všichni uvědomili, že lupénka není infekční a může se objevit u kohokoliv. Pacienti s lupénkou mají na kůži nehezká a bolestivá poranění – puntíky a někteří se k lidem s lupénkou nechovají hezky, protože nemají správné informace a bojí se, že se nakazí.

My už ale díky Puntíkovému dni budeme chytřejší a budeme vědět, že nemocní s lupénkou potřebují naše pochopení a podporu.

O velké přestávce jsme  na nádvoří školy vytvořili obří puntík, což bylo v počtu téměř 600 osob samo o sobě velký zážitek. Vyzkoušeli jsem si, jestli se jako celá škola dovedeme zorganizovat a jestli jsme schopni se navzájem respektovat při pohybu v malém prostoru. Z fotografií je zřejmé, že jsme to zvládli na velký barevný puntík s hvězdičkou. 

Oceňujeme všechny žáky a jejich rodiče, kteří se zamysleli nad problémem, jak dostat na oblečení puntíky, což zvláště pro kluky není úplně jednoduché.  Děkujeme všem našim pedagogům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce. 

Pokud byste chtěli podpořit rodiny s dítětem s lupénkou, v internetovém charitativním obchůdku si můžete koupit veselé puntíkované ponožky nebo figurky puntíkových Igráčků.

Charitativní obchůdek s Igráčky najdete ZDE: https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/

Těšíme se na další tematicky zaměřené dny a při této příležitosti také přejeme všem zasloužené podzimní prázdniny.

                                                Žáci a pedagogové ZŠ Oskol

Fotogalerie