Informace

Zapsali jsme šikovné školáky

2016 - 02 Zápis do 1. tříd

Minulý týden skončily zápisy do 1. tříd. Všechny školy čekaly na své nové žáčky. I my jsme chtěli pro ně připravit pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře. Někteří už ve škole byli s mateřskou školou, poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim líbila. Pro děti jsme připravili zajímavou pohádkovou cestu, na které potkávali pohádkové postavičky z večerníčků a plnili jednoduché úkoly, aby ukázali co všechno už umí. Na cestu je zavedl Večerníček, předal paní učitelce a rodiče zavedl k jiné paní učitelce, aby vypsali zápisní lístek a dozvěděli se další informace a rady ohledně dětí, odkladu nebo informace a požadavky školy.Malí předškoláci mezitím počítali a hráli si s čísly u Rumcajse s Mankou, zavazovali tkaničku u Vochomůrky a Křemílka, poznávali barvy na louce plné kytiček s motýlem Emanuelem a Makovou panenkou, hledali geometrické tvary v rybníku u Rákosníčka, v lese jim Krakonoš ukazoval lesní rostliny a zvířátka, Malá čarodějnice jim pomáhala s předměty denní potřeby, také malovali postavu, zpívali a přednášeli a na konec u paní učitelky logopedky čarovali a zkoušeli výslovnost obtížných hlásek.

Všichni byli šikovní a znali spoustu věcí a co ne, to se jistě ve škole doučí. Na závěr si vybrali pěkné dárečky, které pro ně vyrobili starší kamarádi a spokojeně odcházeli domů. A co je od září čeká? Noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, také třeba angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách a další a další zajímavosti. Už se všichni na naše budoucí prvňáčky moc těšíme.

Machalová Alena


| Autor: administrator | Vydáno dne 13. 03. 2016 | 1119 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server