Projekty

Projektový den o spisovateli Jindřichu Spáčilovi

2018 - 09 Projekt Spáčil

Konec září patří na ZŠ Oskol již tradičně realizaci projektu „Škola hrou“. Žáci devátých tříd se každoročně seznamují zajímavou formou a rozmanitými aktivitami s osobností našeho regionálního spisovatele Jindřicha Spáčila. Učitel, spisovatel, čestný občan Kroměříže byl nerozlučně spjat s kulturním a osvětovým děním v Kroměříži. Velkou měrou se zasloužil o obnovu cenných historických památek v našem městě. Z jeho literární tvorby jsou nejvýznamnější knihy, které se vztahují k době národního obrození. Řadu svých románů, pohádek, povídek a pověstí věnoval mládeži. Po J. Spáčilovi je také pojmenována jedna z důležitějších ulic v Kroměříži, kde bydlí hodně našich žáků.Mám radost, že právě tento projekt přinesl deváťákům naší školy informace o člověku, který zasvětil svůj život historii Kroměřížska. Náš letošní projektový den se opravdu vydařil a přinesl žákům mnoho nových poznatků a informací o této významné osobnosti Kroměříže.

A co o projektovém dni napsaly žákyně 9.A třídy Tereza Zrníková, Kristýna Dlabačová?

"V září se 9.třídy ZŠ Oskol zúčastnily naučného programu o spisovateli Jindřichu Spáčilovi. Autobusem jsme dorazili k zámku v Kvasicích, ve kterém J.Spáčil bydlel. Poté jsme se vydali k jeho rodnému domu, kde jsme si přečetli pamětní desku. Největším zážitkem bylo překvapivě hledání několik desítek tisíc let starých pazourků na rozsáhlém poli na Nové Dědině. S úctou jsme se podívali na kroměřížský hřbitov, kde je J. Spáčil i s jeho rodinou pochován. Celým dnem nás doprovázel velmi záživný výklad naší paní učitelky Olgy Parobkové. S výletem jsme byli velice spokojeni a jsme rádi, že jsme se mohli dozvědět něco nového."

 

Mgr. Olga Parobková

 


| Autor: administrator | Vydáno dne 03. 10. 2018 | 967 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server