Informace

Projekt – Kroměříž, naše město

2015 -12 - Projekt Nase mesto

Základní škola Oskol je nerozlučně spjata s městem Kroměříž již několik desetiletí a není tedy divu, že se naši žáci zajímají i o město, ve kterém se tato škola nachází.

Spolu se svými vyučujícími zorganizovali projekt „Kroměříž - naše město“, do kterého se s velkou chutí zapojilo i vedení města.

Žáci všech 6. ročníků začali s přípravnými pracemi na podkladech pro tento projekt a pod vedením paní učitelky Jany Královičové se seznámili s odbory MěÚ a jejich náplní práce, obeznámili se s úkoly, které plní městská rada a městské zastupitelstvo, četli si o historii kroměřížské knihovny, plánech Muzea Kroměřížska a zjišťovali také, která sdružení a instituce ve městě slouží mládeži a kde se nacházejí.

Součástí projektu byla také návštěva budovy MěÚ na Velkém náměstí. Tam měli žáci možnost diskutovat o otázkách samosprávy, organizace a řízení města s místostarostou Pavlem Motyčkou. Povídání s žáky se uskutečnilo v příjemné a pohodové atmosféře obřadní síně pro pořádání svatebních obřadů a společenských setkání, následně v jednací místnosti pro zasedání zastupitelstva města. Hlavním záměrem projektu bylo, aby žáci nasbírali co nejvíce informací o městě, ve kterém žijí a dokázali je prezentovat před spolužáky a pedagogy, což se podařilo. Všichni jsme prožili krásný den, a protože zbyla chvilka času, při zpáteční cestě do školy jsme se prošli i kolem vánočního stromku a kouzelně nazdobených stánků na Velkém náměstí.

Napsala: Mgr. Jana Královičová, třídní učitelka 6. třídy ZŠ Oskol
| Autor: administrator | Vydáno dne 08. 12. 2015 | 1813 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server