Informace

Janaki

V měsíci prosinci přišel do školy další dopis od Janaki z Indie. V dopise nám všem přeje šťastné Vánoce a úspěšný nový rok. Také nám moc děkuje za podporu, díky které může navštěvovat školu.Dopis tentokrát obsahuje i výsledky školních zkoušek, tedy něco jako naše vysvědčení. Nejlépe se Janaki daří ve společenských vědách a v tamilštině. Část dopisu je věnována popisu různých svátků, které se v Indii slaví a popisu zvyků, které jsou s nimi spojeny. Janaki také zmiňuje to, jak je v Indii obtížné cestování a například obchodní jednání lidí z různých regionů, a to kvůli mnoha různým jazykům. V její škole se také konala studentská vědecká výstava , do které se Janaki aktivně zapojila. Tato část dopisu je psána v tamilštině a je přiložen překlad do angličtiny který si můžete prohlédnout a přečíst na nástěnce ve vestibulu školy, kde je i černobílá kopie obrázku z konce dopisu.

Druhá část dopisu je psána přímo anglicky. Janaki zde reaguje na dopis, který jsem jí posílala letos v říjnu. Píše o tom, jaké mají v Indii domácí mazlíčky. Moc se jí líbí akce, které se u nás ve škole konají. Moc všem ještě jednou děkuje za podporu. Zajímá se o náš vzdělávací systém, určitě se o něm dozví z dalšího dopisu, který jí jménem naší školy napíšu.

I tuto část dopisu si můžete prohlédnout na nástěnce. A nebojte se zkusit si kousek přečíst, použitá slovní zásoba pro mnoho z vás nebude těžká.


| Autor: administrator | Vydáno dne 07. 01. 2015 | 1278 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server