Informace

Halloweenské vyučování

V pondělí 2.listopadu prožili žáci 1.stupně strašidelné vyučování. Ráno zasedli do lavic různí kouzelníci, upíři, kostlivci, mumie a další příšery. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky a předvedly se dětem ve svých maskách čarodějnic a kouzelnic. Oslavili jsme tak svátek mrtvých duší – Halloween. Tato původní keltská slavnost, při které se duše zemřelých vracejí na zem, je rozšířená hlavně v Anglii nebo USA, ale i k nám se už dostala a stává se velmi oblíbeným svátkem hlavně u dětí.

Svítící dýně a lampiony s sebou nesou neopakovatelnou atmosféru. A taky kdy jindy si můžou žáci ve škole beztrestně zastrašit a vydovádět se. Během dopoledne se žáci seznámili s historií, symboly a tradicí tohoto svátku, zahráli si některé halloweenské hry a soutěže, poznali strašné recepty a strašná jídla, malovali dýně, vyráběli duchy a netopýry, dlabali dýňové lampy a psali nebo vymýšleli básničky na toto téma. Za splnění a absolvování halloweenské školy dostali sladkost. Také jsme vybírali nejhezčí masky ve třídách, které jsme ocenili drobnými cenami a bonbony. Navečer, když se setmělo, jsme se sešli ještě jednou i s rodiči u školy, zapálili svíčky v malovaných sklenicích před budovou a vydali se společně lampiónovým průvodem za město do neosvětlených míst u letiště a Bagráku, abychom tento svátek pěkně zakončili.

Od pondělí do středy proběhla soutěž vydlabaných halloweenských dýní, kterých se sešlo 60 kusů a vyzdobili jsme si tak školní pozemek. Všechny byly perfektní a krásné, od nejmenších po největší až po dýňuláky a žáci (vlastně spíše rodiče) byli odměněni.

Machalová Alena
| Autor: administrator | Vydáno dne 02. 11. 2015 | 1310 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server