Adopce na dálku na naší škole pokračuje

Již od roku 2009 žáci i učitelé naší školy každoročně přispívají na program Adopce na dálku. Naším ,,adoptovaným“ dítětem je dívka Janaki z Indie, z města Nerur v provincii Karur. V současné době chodí do 10. ročníku školy a je jí 14 let. Ve škole má velmi dobré známky. Jejími nejoblíbenějšími předměty jsou tamilština a matematika. Chce se stát učitelkou.

Ve svém posledním dopise Janaki velmi děkuje za naši podporu. Píše o tom, že ji v dubnu 2015 čekají závěrečné zkoušky na tomto stupni školy. Dále se zmiňuje o své rodině, zejména o svých čtyřech sestrách. Celý odstavec věnuje popisu svých prázdnin ve vesnici svého strýce, kde právě slavili místní svátek. Protože doma nemají televizi, Janaki často tráví čas čtením knih z místní knihovny. Poslední část dopisu popisuje horké počasí, jaké je obvyklé v letním období v místě Janakina bydliště. Na závěr dopisu nám všem přeje vše nejlepší.

Kopie anglického překladu dopisu, části originálu i s obrázkem od Janaki a také její nejnovější fotografii si můžete prohlédnout ve vestibulu školy.

L. Minaříková

| Autor: administrator | Vydáno dne 14. 10. 2014 | 1287 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek