Informace

Adopce na dálku na naší škole pokračuje

Již od roku 2009 žáci i učitelé naší školy každoročně přispívají na program Adopce na dálku. Naším ,,adoptovaným“ dítětem je dívka Janaki z Indie, z města Nerur v provincii Karur. V současné době chodí do 10. ročníku školy a je jí 14 let. Ve škole má velmi dobré známky. Jejími nejoblíbenějšími předměty jsou tamilština a matematika. Chce se stát učitelkou.Ve svém posledním dopise Janaki velmi děkuje za naši podporu. Píše o tom, že ji v dubnu 2015 čekají závěrečné zkoušky na tomto stupni školy. Dále se zmiňuje o své rodině, zejména o svých čtyřech sestrách. Celý odstavec věnuje popisu svých prázdnin ve vesnici svého strýce, kde právě slavili místní svátek. Protože doma nemají televizi, Janaki často tráví čas čtením knih z místní knihovny. Poslední část dopisu popisuje horké počasí, jaké je obvyklé v letním období v místě Janakina bydliště. Na závěr dopisu nám všem přeje vše nejlepší.

Kopie anglického překladu dopisu, části originálu i s obrázkem od Janaki a také její nejnovější fotografii si můžete prohlédnout ve vestibulu školy.

L. Minaříková


| Autor: administrator | Vydáno dne 14. 10. 2014 | 1287 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server