Návštěva preventistky PČR ve školní družně.

Dne 13.11. nás navštívila ve ŠD preventistka PČR ing. Barbora Balášová. Jelikož se blíží čas Vánoc a v tuto dobu dochází k častým krádežím, tak v souvislosti s tím upozornila děti, aby byly více opatrné na své osobní věci a zejména na peněženky, které často zapomínají v šatnách. Taktéž děti poučila, pokud se stane a zůstanou samy doma, aby nikomu cizímu neotvíraly. Prostřednictvím obrázků dětem předvedla, jak by se měly zachovat, když se jim zalíbí např. koloběžka, která je odložená v parku a chtěly by se na ní svézt. Musí se zeptat, zda někomu nepatří a pak slušně požádat o její zapůjčení. V neposlední řadě byly děti seznámeny s tím, když najdou ve škole nebo na ulici např. mobil, větší obnos peněz, cenné předměty, tak na koho se mají v této situaci obrátit a kde nalezené věci odevzdat. Beseda se dětem líbila a byla pro ně velkým přínosem.

Dáša Majdová, vychovatelka

| Autor: administrator | Vydáno dne 03. 12. 2019 | 277 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek