Základní informace o školní družině platné od roku 2020 (šk. rok 20/21)

Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a relaxace žáka.

Výchovně vzdělávací činnosti se realizují zejména formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností.

V letošním školním roce 2020/2021 je školní družina kapacitně naplněna a pracuje v pěti odděleních. Všechna oddělení se nachází v 1. podlaží školy.

1.oddělení

Sigmundová Simona

sigmundova@zsoskol.cz

2. oddělení

Stoličková Vladimíra

stolickova@zsoskol.cz

3. oddělení

Vosičková Hana

vosickova@zsoskol.cz

4. oddělení

Ventrčová Petra

ventrcova@zsoskol.cz

5. oddělení

Majdová Dáša – vedoucí vychovatelka

majdovad@zsoskol.cz

Provoz školní družiny

Ranní družina: 6.30 – 7.40 – příchod žáka nejpozději do 7.20

Odpolední družina: 11.40 – 16.00

Po ukončení ranní družiny žáci odchází sami do jednotlivých tříd. Po skončení vyučování si žáky z 1. a 2. tříd převezme od třídních učitelů paní vychovatelka a společně odchází do školní družiny a poté do školní jídelny. Žáci 3.tříd přichází po obědě do školní družiny sami a společně s p. vychovatelkou odchází do jídelny. Odpolední činnost probíhá v jednotlivých odděleních školní družiny. Provoz končí v 16.00, žáka je potřeba si do této doby vyzvednout.

K uvolnění žáka ze školní družiny je potřeba omluvenky, nelze jej uvolňovat na základě telefonického hovoru ani po vzkazu dítěte.

Pokud dojde v průběhu školního roku ke změně v odchodu žáka ze školní družiny, je nutné informovat paní vychovatelku a provést změnu v zápisovém listu. Taktéž hlásit změnu telefonního čísla, bydliště a je potřeba netajit závažná onemocnění žáka.

Platba školní družiny:

V letošním školním roce 2020/2021 činí školné ve školní družině 150 Kč měsíčně. Stejná částka je i pro žáky, kteří navštěvují pouze ranní družinu.

Banka, číslo účtu:

Komerční banka Kroměříž , č. ú. : 27-1499500227/0100, variabilní symbol obdrží žák na začátku školního roku

Pravidelná zájmová činnost:

září až březen – každé pondělí bruslení na zimním stadionu v době 13.30 -14.30

září až červen 2x až 3x do měsíce v pátek plavání na krytém bazénu v době 13.00 – 14.00

1x za měsíc návštěva filmového představeni v kině Nadsklepí

SVČ – pro přihlášené děti keramika, geocaching - doprovod zajišťují paní vychovatelky, návrat do ŠD do 15.00

kroužek sportovního tance - pro přihlášené děti v DK Kroměříž - každé úterý, doprovod zajišťuje p. učitelka Mgr. Barbora Kocmanová, návrat do ŠD do 15.00

Nepravidelná činnost:

Návštěva knihovny, výtvarných výstav v DK, dopravního hřiště, Muzea Kroměřížska, lezecké stěny – Slavia Kroměříž, preventivní besedy s PČR, exkurze moštárny, Železničního muzea v Kroměříži, Rádia Kroměříž, návštěva psího útulku Čápka, v jarních měsících venčení pejsků, dětský karneval, Den Země - Šipka, interaktivní kouzelnická show, výtvarné odpoledne s malířem p. Dostálem, divadelní představení pro ŠD v DK Kroměříž, zábavné odpoledne k MDD. Dále se účastníme příležitostných akcí, které se v průběhu školního roku objeví nebo jsou ŠD nabídnuty.

Ostatní činnost v jednotlivých odděleních ŠD se odvíjí od celoročního plánu. Každý měsíc p. vychovatelky nalepí žákovi do družinového deníčku plán akcí na příslušný měsíc.

Dáša Majdová, vedoucí vychovatelka ŠD

| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 09. 2020 | 622 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek