Družina

Ohlédnutí za uplynulým školním rokem

Je květen, do konce školního roku zbývá ještě měsíc, ale je čas poohlédnout se za uplynulým školním rokem a podělit se tak s vámi o to, co jsme se všechno naučili a vytvořili.

III. oddělení školní družiny navštěvují děti prvních až třetích tříd, děti se po vyučování scházejí ve třídě 2.D Montessori, z důvodu nedostatku prostoru. Toto řešení není příliš vhodné, ale nás nic neodradilo. Vedle pravidelných akcí jako je plavání, bruslení, kino, keramika, geocaching a další se věnujeme mnoha dalším činnostem. Družina je místem, kde děti tráví hodně času ze svého dětství, formuje se zde jejich charakter, působí na ně dobří i špatní kamarádi, učí se vzájemně komunikovat a respektovat jeden druhého. Každé dítě je osobnost, která má své touhy, radosti i starosti. Dostávají prostor pochlubit se svými úspěchy, zážitky, kdykoliv je jim nabídnuta pomoc v nesnázi.

Snažím se přistupovat ke každému individuálně, jsou děti, které se nerady zapojují do kolektivních činností, a to se snažím respektovat. Mým cílem je ukázat dětem možnosti trávení volného času jinak než je dnes trendem – pc a mobil, a nejde jen o vyrábění. Hrajeme různé deskové hry, šachy, pexeso, u chlapců je oblíbené lego, a pokud nám počasí dovolí, hodně času trávíme venku na hřišti nebo na zahradě. A když ne, tvoříme. Podívejte se teď na naše výrobky.

Přeji všem dětem příjemně strávené a dobrodružné prázdniny a kolegyním vychovatelkám a všem učitelům zasloužilý odpočinek.

Květen 2019

vychovatelka Hana Vosičková
| Autor: administrator | Vydáno dne 10. 05. 2019 | 362 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server