Ohlédnutí za uplynulým školním rokem

Je květen, do konce školního roku zbývá ještě měsíc, ale je čas poohlédnout se za uplynulým školním rokem a podělit se tak s vámi o to, co jsme se všechno naučili a vytvořili.

III. oddělení školní družiny navštěvují děti prvních až třetích tříd, děti se po vyučování scházejí ve třídě 2.D Montessori, z důvodu nedostatku prostoru. Toto řešení není příliš vhodné, ale nás nic neodradilo. Vedle pravidelných akcí jako je plavání, bruslení, kino, keramika, geocaching a další se věnujeme mnoha dalším činnostem. Družina je místem, kde děti tráví hodně času ze svého dětství, formuje se zde jejich charakter, působí na ně dobří i špatní kamarádi, učí se vzájemně komunikovat a respektovat jeden druhého. Každé dítě je osobnost, která má své touhy, radosti i starosti. Dostávají prostor pochlubit se svými úspěchy, zážitky, kdykoliv je jim nabídnuta pomoc v nesnázi.

Snažím se přistupovat ke každému individuálně, jsou děti, které se nerady zapojují do kolektivních činností, a to se snažím respektovat. Mým cílem je ukázat dětem možnosti trávení volného času jinak než je dnes trendem – pc a mobil, a nejde jen o vyrábění. Hrajeme různé deskové hry, šachy, pexeso, u chlapců je oblíbené lego, a pokud nám počasí dovolí, hodně času trávíme venku na hřišti nebo na zahradě. A když ne, tvoříme. Podívejte se teď na naše výrobky.

Přeji všem dětem příjemně strávené a dobrodružné prázdniny a kolegyním vychovatelkám a všem učitelům zasloužilý odpočinek.

Květen 2019

vychovatelka Hana Vosičková

| Autor: administrator | Vydáno dne 10. 05. 2019 | 362 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek