Putování za tibetskou kulturou

21. března se děti ze 4. oddělení školní družiny zúčastnily putování za tibetskou kulturou. Nejdříve jsme hromadně odcestovali fiktivním letadlem do Tibetu. Každý „cestující“ obdržel svou letenku a po příletu se děti dozvěděly několik základních informací, např. kde se Tibet nachází, jak vypadá tibetský chrám a tibetská vlajka, k čemu slouží červená tečka na čele (bindi) a tibetské mísy.

Následně jsme přivítali paní Bajgarovou, která dětem předvedla hru na tibetské mísy. Každé z dětí si mohlo vyzkoušet hru na tento nástroj, během které vnímaly jeho vibrace. Na závěr výpravy byla meditace propojená s poslechem tibetské meditační hudby. Po příjemném naladění jsme se opět přesunuli do letadla a přiletěli zpět do České republiky.

Jana Svobodová

| Autor: administrator | Vydáno dne 08. 04. 2019 | 372 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek