Družina

Dušičková noc ve škole z 31.10. na 1.11. 2018

2018 - 11 Družina, Dušičková noc, 1. a 2. od.

Nejtajemnější noc v roce prožilo jedenáct dětí z prvního a druhého oddělení školní družiny pod vedením vychovatelek Denisy Kunové a Vladimíry Stoličkové ve své škole. Po pietní vzpomínce na vojáky se zapálením svíček jsme se vydali na večerní poznávací vycházku městem - Gymnázium, Velké náměstí a jeho různé názvy v různých dobách, seznámení s osobností Karla Kryla u plakety a výstavní expozice, jména ulic , automobily veteráni včetně jednoho exponátu z doby první republiky, druhy stromů a také náš národní strom lípa versus dub. Tajemno noci na nás dýchlo setkáním se psem více než baskervilským v podobě plemene cane corso a na školní zahradě jsme poznali na noční obloze Casiopeu a Velký vůz.

Po posilněni večeří každý pustil uzdu své fantazii a vytvořil domeček pro kouzelné bytosti. Následovala společná procházka naší noční školičkou a pak si každý mohl dobrovolně vyzkoušet, jako na každém správném táboře, svou odvahu a ztvrdit ji u malé rozsvícené dýňky hokkaidó. U stínového divadla si děti rozvíjely svou schopnost improvizace , představivosti a humoru.Tematická pohádka na dobrou noc se šťastným koncem a mravním poučením zakončila dnešní spaní ve škole. Ručně vyrobenou medaili obdržel ráno každý, kdo tuto zajímavou, naučnou, tajemnou a hlavně zábavnou noc absolvoval , což bylo všech jedenáct odvážných účastníků, kteří se ptají, kdy zase budeme spát ve škole.

Vychovatelky Denisa Kunová , Vladimíra Stoličková
| Autor: administrator | Vydáno dne 26. 11. 2018 | 806 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server