Dušičková noc ve škole z 31.10. na 1.11. 2018

2018 - 11 Družina, Dušičková noc, 1. a 2. od.

Nejtajemnější noc v roce prožilo jedenáct dětí z prvního a druhého oddělení školní družiny pod vedením vychovatelek Denisy Kunové a Vladimíry Stoličkové ve své škole. Po pietní vzpomínce na vojáky se zapálením svíček jsme se vydali na večerní poznávací vycházku městem - Gymnázium, Velké náměstí a jeho různé názvy v různých dobách, seznámení s osobností Karla Kryla u plakety a výstavní expozice, jména ulic , automobily veteráni včetně jednoho exponátu z doby první republiky, druhy stromů a také náš národní strom lípa versus dub. Tajemno noci na nás dýchlo setkáním se psem více než baskervilským v podobě plemene cane corso a na školní zahradě jsme poznali na noční obloze Casiopeu a Velký vůz.

Po posilněni večeří každý pustil uzdu své fantazii a vytvořil domeček pro kouzelné bytosti. Následovala společná procházka naší noční školičkou a pak si každý mohl dobrovolně vyzkoušet, jako na každém správném táboře, svou odvahu a ztvrdit ji u malé rozsvícené dýňky hokkaidó. U stínového divadla si děti rozvíjely svou schopnost improvizace , představivosti a humoru.Tematická pohádka na dobrou noc se šťastným koncem a mravním poučením zakončila dnešní spaní ve škole. Ručně vyrobenou medaili obdržel ráno každý, kdo tuto zajímavou, naučnou, tajemnou a hlavně zábavnou noc absolvoval , což bylo všech jedenáct odvážných účastníků, kteří se ptají, kdy zase budeme spát ve škole.

Vychovatelky Denisa Kunová , Vladimíra Stoličková

| Autor: administrator | Vydáno dne 26. 11. 2018 | 806 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek