Exkurze v hasičské zbrojnici

Ve středu 14.11. se děti z 5. oddělení ŠD vypravily na exkurzi do hasičské zbrojnice. Mile nás přivítal hasič Petr a Vlastík. Děti seznámili s tím , co takový hasič musí všechno znát a umět. Měli jsme možnost si prohlédnout vybavení hasičského auta, otěžkat proudnici, seznámit se s vybavením lékárničky a také si vyzkoušet fixační límec používaný při úrazu krční páteře.

Dozvěděli jsme se také, jak se postupuje při vyprošťování zraněného při autohavárii. V souvislosti s tím jsme měli možnost si prohlédnout roztahovák a nůžky na stříhání plechu. V samotném závěru exkurze jsme si mohli vyzkoušet své fyzické síly a zasoutěžit si, kdo z nás vyšplhá co nejvýše na tyči. Tentokrát byly šikovnější dívky. Děti si odnesly z dnešní exkurze spoustu nových poznatků a zážitků.

Poděkování patří hasičům Petrovi a Vlastíkovi za příjemně strávené odpoledne v hasičské zbrojnici.

Dáša Majdová

| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 11. 2018 | 451 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek