KROMĚŘÍŽ BEZ HRANIC

2018 - 05 - Družina, Kroměříž bez hranic

Ve čtvrtek dne 3.5.2018 navštívila školní družina výchovně vzdělávací projekt ,, Kroměříž bez hranic“. Tato akce probíhala v prostorách Kulturního domu v Kroměříži a organizovali ji pedagogové a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž.

Program byl zaměřen na kulturu, umění a životní styl jednotlivých zemí a etnických menšin. Naše družina navštívila hudebně pohybové vystoupení o cestování světem, do kterého se všechny děti zapojily. Posléze jsme navštívili workshop slovenské a řecké kultury, kde se děti hravou formou naučily pár slov z cizího jazyka, dozvěděly se zajímavosti o umění, kultuře a tradicích dané země.

Žáci zde také sami vytvářeli pomocí barevných vršků státní vlajky a měli možnost zkusit, jak chutná tradiční slovenská pochoutka – sýr brynza. Dětem se akce moc líbila a odnesly si z ní spoustu zážitků a hravou formou se dozvěděly mnoho informací.

D. Kunová

| Autor: administrator | Vydáno dne 29. 05. 2018 | 543 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek