Projektový den o spisovateli Jindřichu Spáčilovi

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Projekty, Vydáno dne: 03. 10. 2018

2018 - 09 Projekt Spáčil

Konec září patří na ZŠ Oskol již tradičně realizaci projektu „Škola hrou“. Žáci devátých tříd se každoročně seznamují zajímavou formou a rozmanitými aktivitami s osobností našeho regionálního spisovatele Jindřicha Spáčila. Učitel, spisovatel, čestný občan Kroměříže byl nerozlučně spjat s kulturním a osvětovým děním v Kroměříži. Velkou měrou se zasloužil o obnovu cenných historických památek v našem městě. Z jeho literární tvorby jsou nejvýznamnější knihy, které se vztahují k době národního obrození. Řadu svých románů, pohádek, povídek a pověstí věnoval mládeži. Po J. Spáčilovi je také pojmenována jedna z důležitějších ulic v Kroměříži, kde bydlí hodně našich žáků.

Mám radost, že právě tento projekt přinesl deváťákům naší školy informace o člověku, který zasvětil svůj život historii Kroměřížska. Náš letošní projektový den se opravdu vydařil a přinesl žákům mnoho nových poznatků a informací o této významné osobnosti Kroměříže.

A co o projektovém dni napsaly žákyně 9.A třídy Tereza Zrníková, Kristýna Dlabačová?

"V září se 9.třídy ZŠ Oskol zúčastnily naučného programu o spisovateli Jindřichu Spáčilovi. Autobusem jsme dorazili k zámku v Kvasicích, ve kterém J.Spáčil bydlel. Poté jsme se vydali k jeho rodnému domu, kde jsme si přečetli pamětní desku. Největším zážitkem bylo překvapivě hledání několik desítek tisíc let starých pazourků na rozsáhlém poli na Nové Dědině. S úctou jsme se podívali na kroměřížský hřbitov, kde je J. Spáčil i s jeho rodinou pochován. Celým dnem nás doprovázel velmi záživný výklad naší paní učitelky Olgy Parobkové. S výletem jsme byli velice spokojeni a jsme rádi, že jsme se mohli dozvědět něco nového."

Mgr. Olga Parobková