Projektový den se podařil

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Projekty, Vydáno dne: 15. 06. 2016

2016 - 05 Projekt Slovensko

V minulých dnech proběhl na 1.stupni projektový den Slovensko – země našich přátel. Nenásilnou a vhodnou formou jsme žákům přiblížili Slovensko, jeho historii, jazyk, lidové písničky, krajinu, představitele, symboly, jídlo, minulou i současnou kulturu a sport. V každém ročníku od těch nejmenších se žáci seznamovali s tímto naším sousedním státem. Žáci byli aktivní a pracovali se zaujetím. Z tohoto dne si odnesli hodně vědomostí a informací.

A co všechno dělali? Mimo jiné se v 1. ročníku naučili slovenskou písničku Kukulienka a pracovali se slovenským slabikářem, ve 2. ročníku se naučili slovenskou básničku a zahráli si pohádku O veliké řepě, ve 3. ročníku vyráběli vlajku, doplňovali slepé mapky, řešili křížovky, ve 4. ročníku se seznámili s postavou Jánošíka a zasportovali si v tělocvičně na zbojnické opičí dráze, paměť si trénovali při Kimmově hře s obrázky o Jánošíkovi a v 5. ročníku pročítali slovenský tisk, snažili se porozumět textu a přeložit si ho, vyhledávali informace na počítači o sportovcích a poslouchali současnou slovenskou populární hudbu, na závěr si vytvořili vlastní plakáty s herci, zpěváky a sportovci Slovenska. Cíl celého projektu jsme splnili a budeme v něm nadále pokračovat.

Mgr. Alena Machalová