Škola hrou

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Projekty, Vydáno dne: 18. 05. 2016

IMG_1310

Pátek 29. dubna byl věnovaný projektovému dni Škola hrou. Žáci 8. ročníku ZŠ Oskol navštívili Arcibiskupský zámek v Kroměříži. Zde se během prohlídky zaměřené na Říšský sněm, který patří k významným historickým událostem, dozvěděli fakta a zajímavosti z historie Kroměříže a zámku.

Poté, co absolvovali prohlídku zámku pod vedením průvodce, prohlédli si žáci také pamětní desky věnované významným osobnostem či událostem, které jsou s děním v Kroměříži během 19. století spjaty.

Po svém návratu do školy žáci pod vedením svých vyučujících vytvořili vlastní projekty. Při jejich tvorbě tak mohli zúročit nově nabyté znalosti týkající se historie města Kroměříž.

Mgr. Magda Opršalová