Zapsali jsme šikovné školáky

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 13. 03. 2016

2016 - 02 Zápis do 1. tříd

Minulý týden skončily zápisy do 1. tříd. Všechny školy čekaly na své nové žáčky. I my jsme chtěli pro ně připravit pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře. Někteří už ve škole byli s mateřskou školou, poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim líbila. Pro děti jsme připravili zajímavou pohádkovou cestu, na které potkávali pohádkové postavičky z večerníčků a plnili jednoduché úkoly, aby ukázali co všechno už umí. Na cestu je zavedl Večerníček, předal paní učitelce a rodiče zavedl k jiné paní učitelce, aby vypsali zápisní lístek a dozvěděli se další informace a rady ohledně dětí, odkladu nebo informace a požadavky školy.

Malí předškoláci mezitím počítali a hráli si s čísly u Rumcajse s Mankou, zavazovali tkaničku u Vochomůrky a Křemílka, poznávali barvy na louce plné kytiček s motýlem Emanuelem a Makovou panenkou, hledali geometrické tvary v rybníku u Rákosníčka, v lese jim Krakonoš ukazoval lesní rostliny a zvířátka, Malá čarodějnice jim pomáhala s předměty denní potřeby, také malovali postavu, zpívali a přednášeli a na konec u paní učitelky logopedky čarovali a zkoušeli výslovnost obtížných hlásek.

Všichni byli šikovní a znali spoustu věcí a co ne, to se jistě ve škole doučí. Na závěr si vybrali pěkné dárečky, které pro ně vyrobili starší kamarádi a spokojeně odcházeli domů. A co je od září čeká? Noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, také třeba angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách a další a další zajímavosti. Už se všichni na naše budoucí prvňáčky moc těšíme.

Machalová Alena