Halloweenské vyučování

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 02. 11. 2015

V pondělí 2.listopadu prožili žáci 1.stupně strašidelné vyučování. Ráno zasedli do lavic různí kouzelníci, upíři, kostlivci, mumie a další příšery. Pozadu nezůstaly ani paní učitelky a předvedly se dětem ve svých maskách čarodějnic a kouzelnic. Oslavili jsme tak svátek mrtvých duší – Halloween. Tato původní keltská slavnost, při které se duše zemřelých vracejí na zem, je rozšířená hlavně v Anglii nebo USA, ale i k nám se už dostala a stává se velmi oblíbeným svátkem hlavně u dětí.

Svítící dýně a lampiony s sebou nesou neopakovatelnou atmosféru. A taky kdy jindy si můžou žáci ve škole beztrestně zastrašit a vydovádět se. Během dopoledne se žáci seznámili s historií, symboly a tradicí tohoto svátku, zahráli si některé halloweenské hry a soutěže, poznali strašné recepty a strašná jídla, malovali dýně, vyráběli duchy a netopýry, dlabali dýňové lampy a psali nebo vymýšleli básničky na toto téma. Za splnění a absolvování halloweenské školy dostali sladkost. Také jsme vybírali nejhezčí masky ve třídách, které jsme ocenili drobnými cenami a bonbony. Navečer, když se setmělo, jsme se sešli ještě jednou i s rodiči u školy, zapálili svíčky v malovaných sklenicích před budovou a vydali se společně lampiónovým průvodem za město do neosvětlených míst u letiště a Bagráku, abychom tento svátek pěkně zakončili.

Od pondělí do středy proběhla soutěž vydlabaných halloweenských dýní, kterých se sešlo 60 kusů a vyzdobili jsme si tak školní pozemek. Všechny byly perfektní a krásné, od nejmenších po největší až po dýňuláky a žáci (vlastně spíše rodiče) byli odměněni.

Machalová Alena