Janaki

Autor: administrator <netusil(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 07. 01. 2015

V měsíci prosinci přišel do školy další dopis od Janaki z Indie. V dopise nám všem přeje šťastné Vánoce a úspěšný nový rok. Také nám moc děkuje za podporu, díky které může navštěvovat školu.Dopis tentokrát obsahuje i výsledky školních zkoušek, tedy něco jako naše vysvědčení. Nejlépe se Janaki daří ve společenských vědách a v tamilštině. Část dopisu je věnována popisu různých svátků, které se v Indii slaví a popisu zvyků, které jsou s nimi spojeny. Janaki také zmiňuje to, jak je v Indii obtížné cestování a například obchodní jednání lidí z různých regionů, a to kvůli mnoha různým jazykům. V její škole se také konala studentská vědecká výstava , do které se Janaki aktivně zapojila. Tato část dopisu je psána v tamilštině a je přiložen překlad do angličtiny který si můžete prohlédnout a přečíst na nástěnce ve vestibulu školy, kde je i černobílá kopie obrázku z konce dopisu.

Druhá část dopisu je psána přímo anglicky. Janaki zde reaguje na dopis, který jsem jí posílala letos v říjnu. Píše o tom, jaké mají v Indii domácí mazlíčky. Moc se jí líbí akce, které se u nás ve škole konají. Moc všem ještě jednou děkuje za podporu. Zajímá se o náš vzdělávací systém, určitě se o něm dozví z dalšího dopisu, který jí jménem naší školy napíšu.

I tuto část dopisu si můžete prohlédnout na nástěnce. A nebojte se zkusit si kousek přečíst, použitá slovní zásoba pro mnoho z vás nebude těžká.