Zapsali jsme šikovné školáky

2018 - Zápis do prvních tříd

Minulý týden skončily zápisy do 1. tříd. Všechny školy čekaly na své nové žáčky. I my jsme čekali, a proto jsme pro ně připravili pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře. Někteří už ve škole byli s mateřskou školou, poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim líbila.

Na děti čekalo zajímavé povídání s paní učitelkami, kde odpovídali na otázky o vlastní osobě, znali své jméno a adresu, poznávali geometrické tvary a počítali do 10, popisovali obrázky a opakovali první písmena, vytleskávali slova, poznávali barvy základní i doplňkové, předvedli pravolevou orientaci a orientaci v prostoru, důležitá byla i grafomotorika a správné uchopení tužky. Také absolvovali u paní učitelky logopedky zkoušku výslovnosti. Po dobu zápisu dětem pomáhaly pohádkové postavičky, které je zabavily, když rodiče vyplňovali dokumenty a hovořili s paní učitelkou.

Všichni byli moc šikovní a znali spoustu věcí a co ne, to se jistě ve škole naučí. Na závěr dostali medaili a vybrali si pěkný dáreček, který pro ně vyrobili starší kamarádi a spokojeně odcházeli domů. A co je od září čeká? Noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, také třeba angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách a další a další zajímavosti. Už se všichni na naše budoucí prvňáčky moc těšíme.

Machalová Alena

| Autor: administrator | Vydáno dne 20. 04. 2018 | 858 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek