Vážení zákonní zástupci

V období od středy 14. 10. do pátku 23. 10. budou všichni žáci doma a bude probíhat výuka na dálku.

Týden 26. - 30. 10. bude v prázdninovém režimu, tedy bez výuky na dálku a zadávání úkolů.

O dalším postupu se rozhodne na základě vyhodnocení aktuální epidemiologické situace.

Další informace:

 • Od pondělí 19. 10. je možné, aby žáci, kteří se vzdělávají doma, chodili na obědy do školní jídelny. Více informací naleznete zde. V případě zájmu je nutné s předstihem objednat stravu na telefonních číslech školní jídelny 573 340 519, 603 839 847 (paní Míková). Obědy se budou ve školní jídelně vydávat v 11.00 – 11.30. Žáci budou chodit hlavním vchodem a zazvoní si na kancelář.
   
 • Zákonní zástupci žáků do 10 let budou mít nárok na ošetřovné. Škola potvrzení nevydává, zákonní zástupci si žádají u svého zaměstnavatele. Vice informací naleznete zde na stánce MPSV, kde je ke stažení dokument v pdf .
   
 • zadávání domácích úkolů a komunikaci se žáky a jejich rodiči budeme využívat systém Škola online, do kterého byste již
  měli být všichni zaregistrováni. Pokud tomu tak není, neprodleně proveďte registraci.
   
 • Žáci, kteří nemohou pracovat na počítačích, si mohou po dohodě s učiteli vyzvedávat uložené úkoly v kanceláři školy.
   
 • Součástí výuky budou on-line lekce z jednotlivých předmětů – na prvním stupni po dohodě s třídními učiteli, na druhém stupni po dohodě s vyučujícími jednotlivých předmětů (podobně jako v jarních měsících).
   
 • Naše škola byla vybrána jako škola vykonávající péči o žáky, kteří plní povinnou školní docházku, pokud tuto péči nemohou v krizové situaci vykonávat rodiče nebo zákonní zástupci. Cílovou skupinou jsou děti pracovníků IZS, ÚP, sociálních služeb, zdravotnictví.
  Více informací naleznete v následujícím článku:
  https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/o-deti-hasicu-policistu-lekaru-i-zdravotniku-se-stara-zs-oskol/

 

Důležité upozornění:

Pokud otevíráte přílohy k domácím úkolům na mobilu, může se vám stát, že se některé z nich nezobrazí nebo neotevřou, protože mobilní aplikace nemá stejné funkce jako internetový prohlížeč.

Doporučujeme tedy v těchto situacích použít běžný internetový prohlížeč, ať už pracujete na počítači nebo v mobilním zařízení. Obecně doporučujeme, aby naši žáci pracovali na počítači a rozvíjeli si tak informační gramotnost.

S veškerými dotazy se obracejte na své třídní učitele. Aktuální informace budou k dispozici na školním webu a budou vám pravidelně zasílány na vaše maily.

Děkujeme za spolupráci a přejeme hodně trpělivosti a pevné zdraví.

 

 

Informace

Začátek školního roku 2020 - info

Informace k novému školnímu roku 2020/2021

 

Vážení rodiče, naši milí žáci

V úterý 1. 9. začíná nový školní rok a někteří naši žáci se vrací do školy po velmi dlouhé době.

Chtěli bychom vás ujistit, že jsme si vědomi mimořádnosti této situace a že se budeme v maximální možné míře snažit podpořit všechny děti při návratu do školního prostředí.

Od dětí očekáváme, že stejně tak, jako se většina z nich zodpovědně postavila k plnění svých úkolů zadávaných při domácím vzdělávání, budou se i nadále snažit znovu začlenit do všech oblastí školního života.

Ze strany rodičů uvítáme otevřenou komunikaci a vlastní inciativu při řešení případných potíží tak, abychom společnými silami mohli dětem co nejvíce pomoci.

Na oplátku můžeme slíbit, že budeme postupovat s rozvahou a nadhledem tak, aby jednotlivé povinnosti a úkoly přicházely k dětem ve zvládnutelné míře. Nemusíte se obávat, že budeme dohánět vše, co se v minulém roce nestihlo. Celou situaci společně vyhodnocujeme a upravujeme obsah učiva prvního pololetí tak, abychom se zaměřili na skutečné základy, na kterých budou děti dále stavět.

Začátek školního roku bude probíhat podle běžných pravidel, do kterých budou začleněna některá opatření pro posílení bezpečnosti žáků, učitelů i veřejnosti v souvislosti s Covid-19.

Zatím se jedná o standartní postupy, které by se mohly v případě rozhodnutí státních institucí nebo Krajské hygienické situace změnit. O případných změnách vás budeme informovat co nejdříve to bude možné.


 

Základní pravidla pro žáky:

 1. Žáci se pohybují ve všech prostorách školy bez roušek

 2. Na určených místech a ve všech učebnách jsou jim k dispozici prostředky k mytí a dezinfekci rukou, které jsou povinni používat dle pokynů učitelů a ostatních pracovníků školy

 3. Jednotlivé aktivity školního vyučování i činnosti školní družiny probíhají bez omezení


 

Základní pravidla pro zákonné zástupce a veřejnost:

 1. Nošení ochranných roušek v prostoru školy cizím osobám nepřikazujeme. Byli bychom všem vděční, pokud by na základě vlastního uvážení vstupovali do školy s rouškou v případě akcí pro větší množství cizích osob – zahájení školního roku, třídní schůzky. Chráníte tak nejen ostatní, ale také sebe.

 2. Prosíme rodiče, aby vzhledem k situaci zvážili počet osob, které se s jedním dítětem zúčastní slavnostního zahájení školního roku v prvních třídách, zejména pokud se jedná o malé děti a osoby epidemiologicky ohrožené.

 3. Pokud je to jen trochu možné, všechny záležitosti vyřizujeme v kanceláři školy a cizí osoby nepouštíme do dalších prostor.

 4. Toto platí i v případě vyzvedávání dětí ze školní družiny, kdy dospělé osoby čekají na děti ve vestibulu.

 

Děkujeme všem za pochopení a věříme, že společně vše zvládneme


Za všechny pracovníky školy ředitelka školy Mgr. Hana Ginterová


 
| Autor: administrator | Vydáno dne 08. 09. 2020 | 53 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Video Nenech se
zaměřené na šikanu natočené žákem naší školy Marcem Pastoriem.
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server