Vážení zákonní zástupci

V období od středy 14. 10. do pátku 23. 10. budou všichni žáci doma a bude probíhat výuka na dálku.

Týden 26. - 30. 10. bude v prázdninovém režimu, tedy bez výuky na dálku a zadávání úkolů.

O dalším postupu se rozhodne na základě vyhodnocení aktuální epidemiologické situace.

Další informace:

 • Od pondělí 19. 10. je možné, aby žáci, kteří se vzdělávají doma, chodili na obědy do školní jídelny. Více informací naleznete zde. V případě zájmu je nutné s předstihem objednat stravu na telefonních číslech školní jídelny 573 340 519, 603 839 847 (paní Míková). Obědy se budou ve školní jídelně vydávat v 11.00 – 11.30. Žáci budou chodit hlavním vchodem a zazvoní si na kancelář.
   
 • Zákonní zástupci žáků do 10 let budou mít nárok na ošetřovné. Škola potvrzení nevydává, zákonní zástupci si žádají u svého zaměstnavatele. Vice informací naleznete zde na stánce MPSV, kde je ke stažení dokument v pdf .
   
 • zadávání domácích úkolů a komunikaci se žáky a jejich rodiči budeme využívat systém Škola online, do kterého byste již
  měli být všichni zaregistrováni. Pokud tomu tak není, neprodleně proveďte registraci.
   
 • Žáci, kteří nemohou pracovat na počítačích, si mohou po dohodě s učiteli vyzvedávat uložené úkoly v kanceláři školy.
   
 • Součástí výuky budou on-line lekce z jednotlivých předmětů – na prvním stupni po dohodě s třídními učiteli, na druhém stupni po dohodě s vyučujícími jednotlivých předmětů (podobně jako v jarních měsících).
   
 • Naše škola byla vybrána jako škola vykonávající péči o žáky, kteří plní povinnou školní docházku, pokud tuto péči nemohou v krizové situaci vykonávat rodiče nebo zákonní zástupci. Cílovou skupinou jsou děti pracovníků IZS, ÚP, sociálních služeb, zdravotnictví.
  Více informací naleznete v následujícím článku:
  https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/o-deti-hasicu-policistu-lekaru-i-zdravotniku-se-stara-zs-oskol/

 

Důležité upozornění:

Pokud otevíráte přílohy k domácím úkolům na mobilu, může se vám stát, že se některé z nich nezobrazí nebo neotevřou, protože mobilní aplikace nemá stejné funkce jako internetový prohlížeč.

Doporučujeme tedy v těchto situacích použít běžný internetový prohlížeč, ať už pracujete na počítači nebo v mobilním zařízení. Obecně doporučujeme, aby naši žáci pracovali na počítači a rozvíjeli si tak informační gramotnost.

S veškerými dotazy se obracejte na své třídní učitele. Aktuální informace budou k dispozici na školním webu a budou vám pravidelně zasílány na vaše maily.

Děkujeme za spolupráci a přejeme hodně trpělivosti a pevné zdraví.

 

 

Informace

Poděkování rodičům a žákům

Vážení rodiče, naši milí žáci.

Protože jsem si letos chtěla prožít slavnostní okamžiky předávání závěrečného vysvědčení také z pozice rodiče, nemohla jsem se zapojit do oslav konce školního roku od samého začátku. Ráda bych se tedy rozloučila s našimi žáky a rodiči způsobem, který byl pro druhé pololetí více než typicky – na dálku a on line.Když většina z vás, žáků naší školy, v úterý 10. března jásala nad nečekaným „volnem“, nikdo z nás netušil, jak toto volno bude dlouhé a pro všechny náročné. Možná jste sami byli překvapeni, jak brzy jste svůj postoj přehodnotili. Jásot se změnil v tichý povzdech – cosi na způsob: „Nikdy bych to byl/a neřekl/a, ale mně ta škola snad i chybí...“. Následovala další řada dní a dokonce měsíců a většina z vás musela konstatovat: „Už toho mám doma dost, chci do školy!“ Vrcholem všeho bylo, že některým jedincům chyběli dokonce už i učitelé a toho byste se opravdu nenadáli…

My, vaši učitelé, jsme se vám hlásili týden co týden z našich improvizovaných domácích stanovišť, abychom vám připravili podle svých sil, možností a technického vybavení množství materiálů a úkolů, díky kterým jsme překlenuli dobu odloučení. Snažili jsme alespoň částečně dodržet pracovní plán toho kterého ročníku a vyplnit vaše volné chvíle, ve kterých byste se jistě jen nudili, smysluplným vzděláváním.

Můžete nám věřit, že tento nový způsob dálkového učení pro nás nebyl vůbec lehký a časově příznivý. My jsme zase viděli, jak je tento způsob výuky náročný pro vás a v případě mladších žáčků i pro vaše rodiče.

Přesto jsme se téměř všichni v náročné situaci rychle zorientovali a naše společné úsilí se začalo vyplácet. Posílali jste od rána do večera své splněné úkoly, ptali jste se, dopisovali jste si s námi, telefonovali, setkávali jste se se svými učiteli on line. Mnohdy nám to připadalo, že jsme si s vámi náhle blíž, že se víc poznáváme, víc se o sobě dozvídáme, než tomu bylo za běžného provozu školy. Jedno staré přísloví říká, že „ nouze naučila Dalibora housti“. Nás tato nouzová situace naučila spolupráci, samostatnosti, zodpovědnosti, pečlivosti, komunikaci s druhými, technicky nás zdokonalila a vybavila nás mnoha dalšími plusy pro život. Dobré na tom všem je i to, že si tohle všechno většina z vás i uvědomuje.

V září se už vrátíme do školních lavic a výuka bude probíhat přirozeně, tak jak jsme na ni po staletí zvyklí, jak ji máme rádi a jak ji umíme - z očí do očí, s možností okamžitě vysvětlit, doplnit či upřesnit, je-li něco nejasné. V současnosti se v médiích často pěje chvála na moderní způsoby komunikace a přeceňují se internetové formy výuky. Takto mluví především lidé, kteří mají se školstvím pramálo společného.

Mnohé, co jsme se za poslední dobu naučili, bychom si chtěli ponechat i do další školní práce. Přesto se domnívám, že učitele, osobní setkání se žáky ve třídě, každodenní vzájemné vztahy mezi žáky ve třídě nemůže nahradit sebelepší technika a my všichni se už těšíme na to, až si zase budeme moci číst navzájem z tváří naše emoce a potřeby.

Netradiční školní rok je za námi a mně nezbývá, než jménem vedení školy a všech učitelů, kteří se ze všech sil snažili pomáhat vám v této náročné době, moc poděkovat všem vám – našim milým žákům a žákyním ze všech tříd - za úžasný přístup k plnění svých povinností, za milé osobní kontakty se svými učiteli a za upřímné názory v případě nejasností či nestíhání učiva.

Naše mimořádné díky směřuji i za vašimi rodiči, kteří se ujali role domácích učitelů, vychovatelů, věnovali vám všechen svůj volný čas nehledě na své vlastní pracovní vytížení. Smekáme pomyslné klobouky a věříme, že vám tuto péči vaše děti v budoucnu poctivě vrátí.

 

29. 6. 2020 Mgr. Hana Ginterová

ředitelka školy


| Autor: administrator | Vydáno dne 29. 06. 2020 | 215 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Video Nenech se
zaměřené na šikanu natočené žákem naší školy Marcem Pastoriem.
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server