Informace pro zákonné zástupce k návratu 1. a 2. tříd

Vážení zákonní zástupci.

Na základě rozhodnutí MŠMT o návratu některých žáků k prezenčnímu vzdělávání vám přinášíme aktuální informace:

1. Ve středu 18. 11. se do školy vrací žáci 1. a 2. tříd. Výuka je podle nařízení ministerstva povinná pro všechny žáky.

2. Po celou dobu pobytu ve škole (včetně čekání před školní budovou) budou žáci i jejich případný doprovod v rouškách. Prosíme, abyste vybavili své děti nejméně dvěma rouškami a obalem na ukládání použitých roušek.

3. Žáci zůstávají celý den (tedy i ve školní družině) ve stejném kolektivu. Ranní družinu z tohoto důvodu není možné zajistit. Družinu navštěvují pouze přihlášení žáci.

4. Před vyučováním se žáci jednotlivých tříd shromažďují před školou u svých značek. Paní učitelky si je zde vyzvednou a odvedou do šatny.

5. Ukončení vyučování a odchod do jídelny probíhá podle rozvrhu. Po obědě v jídelně odchází žáci domů, nebo do školní družiny. Prosíme rodiče, aby na své děti čekali pokud možno venku a vždy s rouškou.

6. Vyzvedávání dětí ze školní družiny funguje na zvonky, které jsou nově označeny podle jednotlivých tříd. U zvonků naleznete také informace o telefonních číslech, které můžete využít ke komunikaci s vychovatelkou.

7. Omlouvání nepřítomnosti žáků a odhlašování stravy probíhá obvyklým způsobem. Obědy mají od středy přihlášeny všichni žáci, objednávkový systém je spuštěn.

8. Prosíme všechny rodiče, aby nás co nejdříve informovali v případě, že jejich dítě bude pozitivně testováno na Covid. Je naší povinností neprodleně navázat spolupráci s KHS a postupovat podle jejich pokynů.

Prosíme rodiče, aby do vnitřních prostor školy vstupovali jen v nejnutnějším případě a vždy jen po ohlášení v kanceláři školy. Vstupovat do šaten žáků je zakázáno.

Moc vás prosíme o pochopení naší situace. Jsme nuceni řídit se přesně stanovenými pravidly, jejichž dodržování je kontrolováno. Věříme, že i přes některé nepříjemné skutečnosti (jako například celodenní nošení roušek), se nám návrat dětí do školy podaří úspěšně zvládnout. Na děti se už moc těšíme a jsme rádi, že se jim budeme moci plně věnovat.

13. 11. 2020
Mgr. Hana Ginterová

| Autor: administrator | Vydáno dne 15. 11. 2020 | 81 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Video Nenech se
zaměřené na šikanu natočené žákem naší školy Marcem Pastoriem.