Zápis

Budeme mít šikovné školáky

2017 - 04 - Zápis do prvních tříd

 V úterý 4.4. a ve středu 5.4. skončily zápisy do 1.tříd. Všechny školy čekaly na nové žáčky. Na naší škole jsme připravili pro ně pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře, i když někteří už ve škole byli s mateřskou školou nebo s rodiči na dni otevřených dveří, kde poznali třídy, školní družinu nebo tělocvičnu a škola se jim líbila. Budeme otvírat 2 klasické třídy, 1 logopedickou třídu a 1 třídu s prvky Montessori, proto jsme byli zvědaví, kolik budoucích školáků k zápisu přijde.Pro děti byly nachystané 4 vyzdobené třídy s paní učitelkami, které si s dětmi povídaly a tak zábavnou formou vlastně plnily nachystané úkoly – poznávání barev, počítání, číselnou řadu, poznávání písmenek a slov, stříhání a správné držení nůžek, přednášely básničku nebo zpívaly, dovyprávěly pohádku a u logopedky předvedly svou správnou výslovnost. Když skončily, odvedly si je pohádkové postavičky na herní koberec, kde společně stavěly z kostek nebo hrály hry, aby rodiče mohli v klidu doplnit nutné formuláře, zápisní lístek a pohovořit si s paní učitelkou jak jejich dítě je připravené na školu a co je třeba ještě dotrénovat.

Domů si děti odnášely drobné dárečky a kočičku splněných úkolů. Jsme rádi, že všichni byli moc šikovní a uměli spoustu věcí a co třeba ještě ne, to se jistě ve škole doučí. Čekají je noví kamarádi, pěkné třídy, čtení, psaní a počítání, také angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách, nové pomůcky, počítače a další a další zajímavosti. Na naše budoucí prvňáčky se už těšíme.

Machalová Alena


| Autor: administrator | Vydáno dne 18. 04. 2017 | 1047 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server