Zápis

Budeme mít šikovné školáky

 Minulý týden skončily zápisy do 1.tříd. Všechny školy čekaly na nové žáčky. Na naší škole jsme připravili pro ně pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře, i když někteří už ve škole byli s mateřskou školou nebo s rodiči na dni otevřených dveří, kde poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim líbila.Pro děti byla nachystaná zajímavá pohádková cestu, na které potkávali známé postavičky z večerníčků a plnili jednoduché úkoly, aby ukázali co všechno už umí. Na cestu je přivedl pan Večerníček, předal paní učitelce a rodiče zavedl k jiné paní učitelce, aby vypsali zápisní lístek a dozvěděli se další informace a rady ohledně dětí, odkladu, nabídky vyučování anglického jazyka nebo tělocviku, třídy Montesori a další informace a požadavky školy.

Malí předškoláci mezitím s paní učitelkou na jednotlivých stanovištích zvládali připravené úkoly - počítali šišky a hráli si s čísly u Rumcajse s Mankou, zavazovali tkaničku u Vochomůrky a Křemílka, poznávali barvy na louce s květinkami s motýlem Emanuelem a Makovou panenkou, hledali geometrické tvary v rybníku u Rákosníčka, v lese jim Krakonoš ukazoval různé kytky a zvířátka, Malá čarodějnice s netopýry a kocourem jim pomáhala s předměty denní potřeby, také malovali postavu, zpívali a přednášeli a na závěr u paní učitelky logopedky čarovali a zkoušeli výslovnost obtížných hlásek.

Všichni byli šikovní a znali spoustu věcí a co třeba neuměli, to se jistě ve škole doučí. Čekají je noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, také angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách, nové pomůcky, počítače a další a další zajímavosti. Na naše budoucí prvňáčky se už moc těšíme.

Machalová Alena


| Autor: Alena Machalová | Vydáno dne 17. 03. 2015 | 1532 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Středisko výchovné péče
zřizuje krizovou linku v souvislosti s Covid-19. Více zde v pdf
Pozvánka do školy
Polonéza na školním plese
Krátké video z příprav a plesu.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server