Budeme mít šikovné školáky

Minulý týden skončily zápisy do 1.tříd. Všechny školy čekaly na nové žáčky. Na naší škole jsme připravili pro ně pěkné prostředí, aby jim a rodičům bylo u nás dobře, i když někteří už ve škole byli s mateřskou školou nebo s rodiči na dni otevřených dveří, kde poznali třídy, tělocvičnu a škola se jim líbila.

Pro děti byla nachystaná zajímavá pohádková cestu, na které potkávali známé postavičky z večerníčků a plnili jednoduché úkoly, aby ukázali co všechno už umí. Na cestu je přivedl pan Večerníček, předal paní učitelce a rodiče zavedl k jiné paní učitelce, aby vypsali zápisní lístek a dozvěděli se další informace a rady ohledně dětí, odkladu, nabídky vyučování anglického jazyka nebo tělocviku, třídy Montesori a další informace a požadavky školy.

Malí předškoláci mezitím s paní učitelkou na jednotlivých stanovištích zvládali připravené úkoly - počítali šišky a hráli si s čísly u Rumcajse s Mankou, zavazovali tkaničku u Vochomůrky a Křemílka, poznávali barvy na louce s květinkami s motýlem Emanuelem a Makovou panenkou, hledali geometrické tvary v rybníku u Rákosníčka, v lese jim Krakonoš ukazoval různé kytky a zvířátka, Malá čarodějnice s netopýry a kocourem jim pomáhala s předměty denní potřeby, také malovali postavu, zpívali a přednášeli a na závěr u paní učitelky logopedky čarovali a zkoušeli výslovnost obtížných hlásek.

Všichni byli šikovní a znali spoustu věcí a co třeba neuměli, to se jistě ve škole doučí. Čekají je noví kamarádi, pěkná třída, čtení, psaní a počítání, také angličtina, různé kroužky, plavání, bruslení, divadlo, výlety, soutěže, vyučování v maskách, nové pomůcky, počítače a další a další zajímavosti. Na naše budoucí prvňáčky se už moc těšíme.

Machalová Alena

| Autor: Alena Machalová | Vydáno dne 17. 03. 2015 | 1532 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek